Foto: Reuters//Scanpix/LETA

Indijas varasiestādes aizturējušas vairākas personas, kas nodarbojās ar Indijas pilsoņu vervēšanu karošanai Krievijas armijas rindās Ukrainā.

Karā Ukrainā ir nogalināti vismaz divi indiešu kaujinieki, kas cīnījās Krievijas pusē, un vairāki rekrūši aģentūrai AFP stāstījuši, ka frontē viņi nonākuši maldus ceļā.

Indijas Centrālā izmeklēšanas biroja (CBI) izmeklētāji ceturtdien veica kratīšanas 13 vietās un aizturēja vairākus aizdomās turamos. Birojs norādīja, ka aizturētie darbojās kā organizēts tīkls, kas ar sociālo mediju un savu vietējo kontaktu starpniecību vervēja Indijas pilsoņus, solot tiem augsti apmaksātu darbu Krievijā. Savervētajiem Indijas pilsoņiem pēc tam bija jāiziet militārā apmācība un viņi pret pašu gribu tika nosūtīti uz kara zonu, teikts biroja paziņojumā.

CBI ir konstatējis aptuveni 35 gadījumus, kad indieši tika nosūtīti uz Krieviju, bet piebilda, ka šādu upuru varētu būt vairāk.

Indijas Ārlietu ministrija iepriekš paziņoja, ka strādā pie aptuveni 20 Indijas pilsoņu atbrīvošanas no dienesta Krievijas armijā.

CBI nosauca četrus aizdomās turamos, tai skaitā Dubaijā bāzēto personāla atlases aģentu Faisalu Hanu, kurš savā sociālo mediju kanālā "Baba Vlogs" bija izsludinājis darba vietas Krievijas armijā. Viņš pagājušajā mēnesī aģentūrai AFP pastāstīja, ka pērnā gada izskaņā palīdzējis 16 Indijas pilsoņiem doties uz Krieviju, lai armijā veiktu atbalsta pienākumus. Viņš sacīja, ka bijis pārsteigts uzzinot, ka rekrūšiem izsniegti ieroči, tādēļ esot nolēmis apturēt rekrutēšanu.

Vairāki Krievijas armijā savervēti indieši pagājušajā mēnesī ziņu aģentūrai AFP sacīja, ka Krievijas armijā ievilināti ar augsta atalgojuma un Krievijas pasu solījumiem, taču nosūtīti uz fronti.

Kā norāda analītiķi, Krievijas centieni vervēt indiešus ir tikai neliela daļa no Krievijas globālās vervēšanas operācijas, kas tiek īstenota paralēli plašai kampaņai pašu valstī.

Indija ir ilggadējs Krievijas sabiedrotais, un tā ir izvairījusies nepārprotami nosodīt iebrukumu Ukrainā.

Neraugoties uz straujo ekonomisko izaugsmi, Indijā joprojām ir augsts bezdarba līmenis, un katru gadu milzīgs skaits cilvēku meklē darbu ārzemēs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!