Foto: EPA/Scanpix/LETA

Polijas lauksaimnieki nav varējuši vienoties ar valdību un turpinās protestus, pēc Polijas premjerministra Donalda Tuska un lauksaimnieku kustības līderu tikšanās vēsta Polijas portāls "Polsatnews".

Kā žurnālistiem stāstīja lauksaimnieku pārstāvis Andžejs Sobociņskis, tikšanās laikā premjerministrs paziņojis, ka neplāno pilnībā slēgt robežu importētai pārtikai, bet tikai organizēt pārpalikušo graudu eksportu, lai stabilizētu tirgu. Lauksaimniekus tāds piedāvājums neapmierina. Viņi uzskata, ka, atverot robežu, šie labības pārpalikumi atkal nonāks tirgū.

Tusks nespēja apmierināt arī citu būtisku lauksaimnieku prasību par Eiropas Savienības (ES) tā dēvētā Zaļā kursa vides regulējuma atvieglošanu. Premjerministrs apsolīja turpināt sarunas ar Eiropas Komisiju par šo jautājumu, tāpēc lauksaimnieki solīja "skatīties premjerministram uz pirkstiem".

Polijas organizācijas "Individuālo lauksaimnieku solidaritāte" vadītāja Tomašs Obšaņskis teica, ka valdības vadītājs uz tikšanos ar lauksaimniekiem ieradās "bez nekā", tāpēc vienošanos panākt neizdevās. Viņš paziņoja, ka lauksaimnieki turpinās protestus un nākamā akcija paredzēta 20. martā.

"Tiks bloķētas reģionālās un rajonu pilsētas, ceļi. Tas būs vēl spēcīgāk nekā iepriekš. Lauksaimniekiem ir ļoti lielas problēmas, jo nav valsts atbalsta," sacīja Obšaņskis.

Polijas lauksaimnieki jau ilgu laiku bloķē kontrolpunktus uz robežas ar Ukrainu, protestējot pret Ukrainas graudu importu. Viņi neļauj iebraukt ne tikai kravas automašīnām ar labību, bet visām kravas automašīnām. Protestu laikā vienu nedēļu Polijas lauksaimnieki sadarbībā ar varasiestādēm pārbaudīja kravas automašīnas arī uz Lietuvas robežas.

Lauksaimnieki periodiski rīko arī plaša mēroga ielu protestus Varšavā un citās Polijas pilsētās. Pēdējais šāds protests bija 6. martā un tajā notika sadursmes ar policiju.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!