Foto: Shutterstock
Austrijā kopš vardarbības eskalācijas Tuvajos Austrumos strauji pieaudzis antisemītisku incidentu skaits, konstatēts ikgadējā pārskatā.

Pirms "Hamās" 7. oktobra slaktiņa un tam sekojušā Izraēlas un "Hamās" kara Austrijā vidēji katru dienu tika ziņots par vienu diviem antisemītiskiem incidentiem.

Nākamajos mēnešos šādi incidenti bijuši astoņi deviņi, sacīja trešdien sacīja Vīnes Ebreju kopienas prezidents Oskars Deičs.

Kopējais incidentu skaits 2023. gadā sasniedzis rekordaugstu 1147 gadījumu atzīmi , un tas, salīdzinot ar 2022. gadu, ir kāpums par 60%.

Iepazīstinot var antisemītisma apzināšanas centra gada ziņojumu, Deičs sacīja, ka šīs skaitlis ir briesmīgs.

Vairums incidentu ir masveidā izplatīta informācija - publikācijas, ieraksti sociālajos tīklos, vēstules, kas izsūtītas daudziem saņēmējiem, kā arī aizskaroša uzvedība.

Fizisku uzbrukumu skaits pieaudzis no 14 līdz 18.

"Antisemītisms sākas ar domu, tam seko vārds un tad pāriet rīcībā. Antisemītisms nesākas ar gāzes kameru,"norādīja Deičs.

Iepriekšējais rekords bija 925 incidenti 2021.gadā, kad pieaugums tika skaidrots ar koronavīrusa pandēmijas laikā sazēlušajām antisemītiskajām sazvērestības teorijām.

Deičs arī pieļāva, ka līdzās incidentiem, par kuriem tiek ziņots, par daudziem ziņots netiek.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!