Foto: AP/Scanpix/LETA

Vācijas prokuratūra izvirzījusi apsūdzības kādam karavīram par spiegošanu Krievijas slepenā dienesta labā.

Varasiestādes karavīru apsūdz arī par dienesta noslēpumu izpaušanu, bet plašāku informāciju nesniedz.

Apsūdzētais ir profesionāls karavīrs, kas strādājis Bundesvēra ekipējuma, informācijas tehnoloģiju un atbalsta federālajā pārvalde (BAAINBw), kas atbild par Vācijas bruņoto spēku apgādāšanu ar ieročiem un tehniku, kā arī par aizsardzības tehnoloģiju izstrādāšanu, pārbaudīšanu un ražošanu.

Apsūdzētais kopš 2023. gada maija pēc paša iniciatīvas piedāvājis vairākos gadījumos sadarboties ar Krievijas ģenerālkonsulātu Bonnā un Krievijas vēstniecību Berlīnē.

"Vienā gadījumā viņš nodeva Krievijas izlūkdienestam informāciju, ko bija ieguvis savas profesionālās darbības laikā," paziņoja prokuratūra.

Apsūdzētais tika aizturēts 9. augustā Koblencā un kopš tā laika atrodas pirmstiesas apcietinājumā.

Izmeklēšana šajā lietā tiek veikta sadarbībā ar Militārās pretizlūkošanas dienestu (MAD) un Vācijas iekšējās izlūkošanas aģentūru.

Kopš Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā pirms diviem gadiem Vācijā atklāti vairāki gadījumi, kad notikusi spiegošanas Krievijas interesēs.

Vācijā Federālā izlūkdienesta (BND) darbiniekam Kārstenam L. un viņa domājamajam līdzzinātājam Artūram E. ir izvirzītas apsūdzības valsts nodevībā un spiegošanā Krievijas labā. Kārstenam L. lieta pašlaik tiek izskatīta apelācijas tiesā.

Vācijas drošības dienesti ir pastiprinājuši cīņu pret Krievijas īstenoto spiegošanu, un arī citas Eiropas valstis kopš kara sākuma ir izspiedušas Krievijas aģentus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!