Foto: F64

Savienotās Valstis uzskata, ka to karaspēka klātbūtne Baltijas valstīs uz rotācijas pamatiem ir atbilstoša Vašingtonas saistībām pret sabiedrotajiem NATO, ceturtdien preses konferencē paziņoja ASV vēstniece NATO Džuljena Smita.

"Šobrīd man nav nekādas informācijas par ASV pāreju no klātbūtnes rotācijas kārtībā uz pastāvīgu klātbūtni. Manuprāt, mūsu augstākie komandieri atzinuši, ka mūsu klātbūtne rotācijas kārtībā Baltijas valstīs ir atbilstoša un pietiekama mūsu saistībām pret mūsu NATO sabiedroto drošību," norādīja Smita, piebilstot, ka ASV militārā klātbūtne uz rotācijas pamatiem bijusi veiksmīga.

Tajā pašā laikā Vašingtona pozitīvi novērtējusi Vācijas lēmumu pastāvīgi izvietot Lietuvā Bundevēra brigādi, atzina vēstniece.

Viņa norādīja, ka tas ir katras alianses dalībvalsts pašas ziņā, kādu klātbūtnes modeli izvēlēties, un ka NATO atbalsta abas pieejas.

NATO ļoti nopietni uztver Krievijas draudus, uzsvēra Smita, piebilstot, ka alianse kopš Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā spērusi virkni soļu, lai stiprinātu NATO austrumu flangu.

Tajā pašā laikā viņa izteicās, ka ASV neuzskata Krievijas uzbrukumu par neizbēgamu un ka alianse gatavo tūlītēju atbildi, ja Krievijai ienāks prātā šķērsot NATO robežu.

Smita pavēstīja, ka ASV bataljons, kas Lietuvā rotācijas kārtībā uzturas kopš 2019.gada, tur paliks vismaz līdz 2026.gadam.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!