Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Ukrainai nepieciešami vismaz 25 zenītraķešu kompleksi "Patriot", lai aizsargātu savas pilsētas no Krievijas triecieniem, ceturtdien brīfingā sacīja Ukrainas Gaisa spēku pārstāvis Iļļa Jevlašs.

"Ukrainas augstākais virspavēlnieks jau paziņojis par 25 pretgaisa aizsardzības sistēmām "Patriot", kas tagad spētu mūsu pilsētas pasargāt no ienaidnieka uzbrukumiem," sacīja Jevlašs.

"Protams, mums ir nepieciešams arī daudz citu līdzekļu, kas spētu nosegt gaisa telpu un tieši uz saskarsmes līnijas, kur aizsardzību notur mūsu kājnieki," norādīja gaisa spēku pārstāvis.

Cita starpā ir nepieciešami pārnēsājamie zenītraķešu kompleksi, ko izmanto mobilās uguns grupas, viņš piebilda.

"Mēs jau esam redzējuši, kā var notriekt vadāmās un spārnotās raķetes, mūsu karavīriem prasmīgi izmantojot pārnēsājamos kompleksus," sacīja Jevlašs.

EP atsakās apstiprināt budžetu

Eiropas Parlaments (EP) atteicies apstiprināt Eiropadomes budžetu līdz brīdim, kamēr Eiropa nebūs nodrošinājusi Ukrainai papildu pretgaisa aizsardzības sistēmas "Patriot".

Šāds lēmums tika pieņemts pēc EP deputāta, bijušā Beļģijas premjerministra Gija Verhofstata iniciatīvas.

Uzstājoties EP, Verhofstats atgādināja par kārtējo Krievijas triecienu vilni Ukrainas kritiskās infrastruktūras objektiem.

Atsaucoties uz Eiropas Savienības (ES) augstā ārlietu pārstāvja Žuzepa Borela teikto, Verhofstats sacīja, ka Eiropā šobrīd ir 100 sistēmas "Patriot".

"Viņi lūdz piešķirt septiņas, lai aizsargātu savas pilsētas. Bet mēs, eiropieši, aicinām viņus uz ES, bet nevaram to izdarīt," sacīja Verhofstats.

Lēmumu atteikties no Eiropadomes budžeta apstiprināšanas atbalstīja 515 deputāti, 62 bija pret.


Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!