Foto: DELFI
Zemgales apgabaltiesa atcēlusi Zemgales rajona tiesas spriedumu, ar kuru tika atcelts sods kādam vīrietim, kuram pērn 9. maijā Rīgas pašvaldības policijas (RPP) darbinieki piemēroja 350 eiro lielu naudas sodu, jo vīrietis valkāja kara noziegumu slavinošu simbolu – Krievijas ģerboni un uzrakstu "Rossija" uz jakas, liecina portāla "Delfi" rīcībā esošais tiesas spriedums.

"Delfi" jau vēstīja, ka policisti uzskatīja, ka, valkājot šo jaku, vīrietis pārkāpis Administratīvo sodu likuma normas, kas aizliedz militārās agresijas un kara noziegumu slavinošu simbolu izmantošanu publiskā vietā, izņemot gadījumus, kad nav mērķa šos noziegumus attaisnot vai slavināt. 350 eiro jeb 70 naudas vienības ir bargākais sods, ko iespējams piemērot par šādu pārkāpumu.

Bija iespēja no soda izvairīties


Savā apelācijas sūdzībā RPP skaidrojusi, ka 9. maijs pērn bija noteikts kā Ukrainā cietušo un bojā gājušo piemiņas diena, godinot pret Ukrainu uzsāktās Krievijas militārās agresijas rezultātā cietušos un bojā gājušos Ukrainas civiliedzīvotājus un bruņoto spēku militārpersonas.

Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.

Lūdzu, uzgaidi!

Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...

Loading...

Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!