Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām veltītajā "Delfi TV" raidījumu ciklā "Nākamais, lūdzu!" turpinām iztaujāt partiju vadītājus un vēlēšanu sarakstu līderus, kas pretendē uz deputāta amatu EP. Žurnāliste Alina Lastovska sarunājas ar partiju apvienības Nacionālā apvienība "Visu Latvijai - TB/LNNK" EP deputāta amata kandidātiem Robertu Zīli, Ināru Mūrnieci un Rihardu Kolu.

Zīle ir EP deputāts jau 20 gadus kopš Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā (ES), 2022. gadā ievēlēts par vienu no EP priekšsēdētājas vietniekiem, šobrīd atzīts par vienu no 100 ietekmīgākajiem deputātiem EP. Mūrniece ir vairāku Saeimas sasaukumu deputāte, divos sasaukumos pildījusi Saeimas priekšsēdētājas pienākumus. 14. Saeimas laikā kļuvusi par aizsardzības ministri Krišjāņa Kariņa valdībā, bet pēc Kariņa valdības izjukšanas atgriezusies Saeimas deputātes krēslā. Kols pievienojies NA 2013. gadā, pildījis Kultūras ministrijas parlamentārā sekretāra pienākumus. Kopš 2014. gada pārvēlēts Saeimas deputāta amatā trīs reizes, aktīvi darbojies Ārlietu komisijā, kuru vada arī patlaban.

Raidījumā iztaujāsim politiķus par to piedāvātajām programmām un dažādiem Latvijas un Eiropas nākotnei būtiskiem tematiem.

Kā vēstīts, tuvojoties EP vēlēšanām 8. jūnijā, portāls "Delfi" raidījumu ciklā "Nākamais, lūdzu!", no 4. aprīļa līdz 6. jūnijam piedāvā kandidātu sarakstu līderu intervijas un debates. Aprīlī EP deputāta amata kandidāti piedalījās diskusijās ar studentiem.

Raidījumos aicināti piedalīties visu to sarakstu EP deputāta amata kandidāti, kuru reitings "Delfi" pasūtītajās SKDS aptaujās pārsniedza 2%. Kopumā tādas ir desmit partijas, no kurām katrai būs veltīts savs raidījums, savukārt noslēgumā sarakstu līderi tiksies "Delfi TV" rīkotajās debatēs.

Aprīlī un martā SKDS aptaujās gatavību EP vēlēšanās balsot par NA pauduši 11,9-12,7% balsstiesīgo iedzīvotāju.

Viss "Delfi" saturs par EP vēlēšanām ērtā un pārskatāmā veidā būs pieejams šeit. Raidījuma epizodes ir pieejamas arī Apple un Spotify podkāstos!

Šo satura ciklu "Nākamais, lūdzu!" līdzfinansē Eiropas Savienība, izmantojot Eiropas Parlamenta dotāciju programmu komunikācijas jomā. Eiropas Parlaments netika iesaistīts tā sagatavošanā, un jebkāda informācija vai viedokļi, kas pausti saistībā ar šo projektu, tam neuzliek nekādu atbildību vai saistības; par projektu ir atbildīgi tikai programmas autori, intervējamās personas, redaktori vai izplatītāji saskaņā ar piemērojamiem tiesību aktiem. Eiropas Parlaments arī neuzņemas atbildību par tiešu vai netiešu kaitējumu, kas var rasties, īstenojot šo projektu.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!