Foto: LETA

Par pārkāpumiem vēlēšanās cilvēki tiek aicināti ziņot Valsts policijai (VP) pa tālruni 110, informē Centrālā vēlēšanu komisija (CVK).

Ja kāds prettiesiskā veidā vēlas ietekmēt balsojumu, jāzvana VP pa tālruni 110 vai jānodod informācija Valsts Drošības dienestam, tālrunis 67208964, e-pasts dd@vdd.gov.lv.

Krimināllikumā paredzētais sods par apzinātu kavēšanu brīvi realizēt tiesības vēlēt, lietojot vardarbību, viltu, draudus, uzpirkšanu vai citā prettiesiskā veidā, ir brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai ar sabiedrisko darbs, vai naudas sods, atgādina CVK.

Par pamanītajiem priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem, tai skaitā, iespējamo slēpto aģitāciju, jāinformē Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, sūtot e-pastu knab@knab.gov.lv vai zvanot uz tālruni 80002070, kā arī mobilajā lietotnē "Ziņo KNAB", kas bez maksas lejupielādējama elektronisko ierīču lietotņu veikalos App Store un Google Play.

Par neatļautu priekšvēlēšanu aģitāciju vēlēšanu dienā pilsētvidē – pie iecirkņa, aģitācijas plakāti, skrejlapu dalīšana un tamlīdzīgi, kā arī sabiedriskās kārtības pārkāpumiem jāziņo VP, zvanot pa tālruni 110.

Par aģitācijas pārkāpumiem vēlēšanu iecirkņos vai 50 metrus no iecirkņa ieejas jāinformē arī attiecīgās vēlēšanu iecirkņa komisijas priekšsēdētājs.

Par priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos jāziņo Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei, sūtīt e-pastu neplp@neplp.lv vai zvanot pa tālruni 67221848.

Savukārt par personas datu aizsardzības pārkāpumiem jāinformē Datu valsts inspekcija, sūtot e-pastu agita.silniece@dvi.gov.lv vai zvanot pa tālruni 67686031.

Kā ziņots, sestdien, 1. oktobrī, notiek 14. Saeimas vēlēšanas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!