Foto: Shutterstock

41% iedzīvotāju uzskata, ka Eiropas Savienībai nebūtu finansiāli jāatbalsta neatkarīgi mediji, kuri vēsta krievu valodā, liecina pētījuma centra SKDS pēc portāla "Delfi" pasūtījuma veiktā aptauja.

Savukārt 38% respondentu uzskata, ka finansiāli jāatbalsta, bet vēl 22% ir grūti konkrēti atbildēt uz šo jautājumu.

Aptaujā piedalījās 1505 iedzīvotāji no visas Latvijas. Aptauja notika no šā gada 18. līdz 22. aprīlim.

Izteikts vairākums cilvēku, kas uzskata, ka ES būtu finansiāli jāatbalsta neatkarīgie mediji, kuri vēsta krievu valodā, vērtējot pēc viņu elektorālās izvēles Eiropas Parlamenta vēlēšanās, atbalstītu šādas partijas: "Saskaņa", "Stabilitātei", "Suverēnā vara".

Savukārt tie, kas balsotu par "Apvienoto sarakstu", NA "VL!"-"TB/LNNK", "Jauno Vienotību", "Latvijas attīstībai" un JKP domā pilnīgi pretēji.

Tie respondenti, kuri ģimenē izmanto latviešu sarunvalodu neatbalsta šo ideju, savukārt tie, kuriem ir krievu sarunvaloda ģimenē – vairāk atbalsta. Lauku iedzīvotāji visvairāk neatbalsta, bet Rīgā šo piedāvājumu atbalsta 45% respondentu, bet 37% - neatbalsta.

Kopā aptaujāti 1505 Latvijas pilsoņi vecumā no 18 gadiem. Interneta aptauja (CAWI) veikta laika posmā no 18. līdz 22. aprīlim.

Aptauju līdzfinansēja Eiropas Savienība, izmantojot Eiropas Parlamenta dotāciju programmu komunikācijas jomā. Eiropas Parlaments netika iesaistīts tā sagatavošanā, un jebkāda informācija vai viedokļi, kas pausti saistībā ar šo projektu, tam neuzliek nekādu atbildību vai saistības; par projektu ir atbildīgi tikai programmas autori, intervējamās personas, redaktori vai izplatītāji saskaņā ar piemērojamiem tiesību aktiem. Eiropas Parlaments arī neuzņemas atbildību par tiešu vai netiešu kaitējumu, kas var rasties, īstenojot šo projektu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!