Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām veltītajā "Delfi TV" raidījumu ciklā "Nākamais, lūdzu!" turpinām iztaujāt partiju vadītājus un vēlēšanu sarakstu līderus, kas pretendē uz deputāta amatu EP. Pirmdien, 20. maijā, žurnāliste Alina Lastovska sarunājās ar partiju apvienības "Jaunā Vienotība" (JV) EP deputāta amata kandidātiem Valdi Dombrovski, Sandru Kalnieti un Krišjāni Kariņu.

Visi trīs kandidāti ir ilgstošu pieredzi politikā. Dombrovskis politikā startējis 2002. gadā kā viens no partijas "Jaunais laiks" dibinātājiem, ievēlēts 8. Saeimā, bijis finanšu ministrs. 2004. gadā ievēlēts par EP deputātu, bet 2009. gadā atgriezās Latvijā, ekonomiskās krīzes laikā uzņemoties premjera amatu. Pēc Zolitūdes traģēdijas Dombrovskis 2014. gada sākumā no amata atkāpās, bet rudenī ievēlēts EP, kur kļuva par Eiropas Komisijas viceprezidentu un komisāru. Šobrīd viņš ir Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieks.

Arī Kariņam šīs nav pirmās EP vēlēšanas - viņš bijis EP deputāts no 2009. līdz 2019. gadam, tad kļuvis par Latvijas ministru prezidentu, bet pēc četriem gadiem amatā pērn no tā atkāpās pēc neveiksmīga mēģinājuma paplašināt koalīciju. Pērn septembrī Kariņš kļuva par ārlietu ministru, taču aprīlī no šī amata atkāpās pēc privāto lidojumu skandāla. Patlaban Kariņš ir partijas "Vienotība" valdes loceklis un JV priekšsēdētājs. Kalnietei ir diplomātes un ārlietu ministres pieredze, politikā iesaistījusies Latvijas Tautas frontē, vēlāk iestājusies partijā "Jaunais laiks", piedalījusies "Pilsoniskās savienības" dibināšanā, bet šobrīd ir partijas "Vienotība" biedre. Kalniete ir EP deputāte kopš 2009. gada.

Raidījumā iztaujāsim politiķus par to piedāvātajām programmām un dažādiem Latvijas un Eiropas nākotnei būtiskiem tematiem.

Kā vēstīts, tuvojoties EP vēlēšanām 8. jūnijā, portāls "Delfi" raidījumu ciklā "Nākamais, lūdzu!", no 4. aprīļa līdz 6. jūnijam piedāvā kandidātu sarakstu līderu intervijas un debates. Aprīlī EP deputāta amata kandidāti piedalījās diskusijās ar studentiem.

Raidījumos aicināti piedalīties visu to sarakstu EP deputāta amata kandidāti, kuru reitings "Delfi" pasūtītajās SKDS aptaujās pārsniedza 2%. Kopumā tādas ir desmit partijas, no kurām katrai būs veltīts savs raidījums, savukārt noslēgumā sarakstu līderi tiksies "Delfi TV" rīkotajās debatēs.

Martā un aprīlī SKDS aptaujās gatavību EP vēlēšanās balsot par JV pauduši 7,5-8,7% balsstiesīgo iedzīvotāju.

Viss "Delfi" saturs par EP vēlēšanām ērtā un pārskatāmā veidā būs pieejams šeit. Raidījuma epizodes ir pieejamas arī Apple un Spotify podkāstos!

Šo satura ciklu "Nākamais, lūdzu!" līdzfinansē Eiropas Savienība, izmantojot Eiropas Parlamenta dotāciju programmu komunikācijas jomā. Eiropas Parlaments netika iesaistīts tā sagatavošanā, un jebkāda informācija vai viedokļi, kas pausti saistībā ar šo projektu, tam neuzliek nekādu atbildību vai saistības; par projektu ir atbildīgi tikai programmas autori, intervējamās personas, redaktori vai izplatītāji saskaņā ar piemērojamiem tiesību aktiem. Eiropas Parlaments arī neuzņemas atbildību par tiešu vai netiešu kaitējumu, kas var rasties, īstenojot šo projektu.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!