Foto: DELFI Aculiecinieks

Uz ēkas Marijas ielā 7 atgriezies uzraksts "Maskavas nams", novēroja "Delfi".

Jau vēstīts, ka uzraksts no ēkas tika noņemts augusta sākumā. Jaunā ēkas vadītāja Svetlana Zaiceva nebija apmierināta ar priekšteča lēmumu uzrakstu noņemt un pauda vēlmi uzrakstu uz ēkas fasādes atjaunot.

Lēmumu par uzraksta noņemšanu pieņēmis līdzšinējais "Maskavas nama" atbildīgais vadītājs, Maskavas pilsētas valsts unitārā uzņēmuma "Maskavas Starptautiskās sadarbības centrs" pārstāvniecības amatpersona Eduards Cehovals, kurš tādējādi vēlējies protestēt pret Krievijas īstenoto karu Ukrainā.

Šāds lēmums esot bijis vienpersonisks un nesaskaņots ar ēkas īpašniekiem Maskavas pašvaldībā. Vienlaikus ar to Cehovals arī iesniedzis atlūgumu un vairs nestrādā "Maskavas namā".

Kā iepriekš vēstīja LETA, šajā adresē joprojām ir reģistrētas vairāk nekā desmit organizācijas un uzņēmumi, to vidū, piemēram, "Krievu biljarda federācija", "Krievu sabiedrība Latvijā", Latvijas mazākumtautību biedrību apvienība "Sadraudzība", Maskavas pilsētas valsts unitārā uzņēmuma "Maskavas Starptautiskās sadarbības centrs" pārstāvniecība, pavasarī leģionāru piemiņas pasākumu laikā Rīgā aizturētajam Jelgavas domes deputātam Andrejam Pagoram (LKS) piederošā SIA "Pagors" un citas.

Starp Marijas ielā 7 reģistrētajiem uzņēmumiem ir arī AS "Maskavas kultūras un biznesa centrs-Maskavas nams". Pret "Maskavas kultūras un biznesa centru-Maskavas nams" ir vērstas sankcijas, jo tā faktiskais kontrolētājs ir Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

Dati Zemesgrāmatā liecina, ka ēka Marijas ielā 7 joprojām pieder Maskavas pilsētas Īpašuma departamentam, turklāt īpašumam pērn pavasarī, pēc Krievijas sāktā kara Ukrainā, ir uzlikts aizliegums to atsavināt un apgrūtināt ar citām lietu vai saistību tiesībām.

Aģentūras LETA arhīvā pieejamā informācija liecina, ka "Maskavas nams" Latvijas galvaspilsētā tika atklāts 2004. gada maija beigās.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!