Rīgas administrators uzdod sakārtot sabiedriskā transporta kustību
Foto: DELFI Aculiecinieks

"Tas ir nepieņemami, ka tieši laikā, kad cilvēki brauc no darba ap pulksten 18, maršrutā Imanta - Jugla reisu daudzums sarūk dubultā. Cilvēki sēž blakus viens otram vai stāv ļoti tuvu. Nav iespējams ievērot pat viena metra distanci. Ar šo rīkojumu "Rīgas satiksme" palielina inficēšanos iespējas," uzskata "Delfi" aculieciniece Jūlija, iesūtot fotogrāfijas ar sabiedriskā transporta salonu, kurā cilvēki savstarpēji neievēro vismaz divu metru distanci.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ceturtdien, 26. martā, Rīgas pagaidu administrācijas vadītājs Edvīns Balševics ir uzdevis pilsētas izpilddirektoram Jurim Radzevičam un pašvaldības uzņēmuma "Rīgas satiksme" valdei nekavējoties nodrošināt piemērotu sabiedriskā transporta kustību atbilstoši epidemioloģiskai situācijai valstī.

"Epidemiologu ieteikumos balstīta rīcība par cilvēku drošību ir pirmajā vietā. Tieši tāpēc, atsaucoties uz Veselības ministrijas speciālistu vakar publiski pausto informāciju par aktuālo situāciju, esmu uzdevis pastiprināt drošību sabiedriskajā transportā, tai skaitā gādāt par pietiekamu sabiedriskā transporta reisu skaitu, nodrošinot pēc iespējas mazu salonu piepildījumu. Lai gan "Rīgas satiksmes" dispečeri nepārtraukti seko līdzi situācijai un iespējami ātri reaģē, tomēr reakcijai jābūt vēl ātrākai – īpaši brīdī, kad Latvijā nu jau novērojams otrais epidēmijas attīstības posms. Uzņēmumam kopā ar pašvaldību nekavējoties jāpārplāno transporta kustība," sacīja Balševics.

Rīgas dome joprojām aicina iedzīvotājus īpaši rūpīgi izvērtēt braucienu nepieciešamību laikā, kad jāievēro arī fiziskā distancēšanās. Sabiedrības iesaiste un atbildība ir ļoti būtiska, lai apturētu vīrusa tālāko izplatību.

Rīdziniekiem radušos jautājumus par pašvaldības darbu ārkārtējās situācijas laikā ir iespēja uzdot, zvanot uz bezmaksas informatīvo tālruni 80000800. Savukārt tos iedzīvotājus, kuri atrodas pašizolācijā un kuriem nav neviena līdzcilvēka, kas varētu palīdzēt ar pārtikas produktu piegādi, kā arī brīvprātīgos, kas varētu piegādāt pārtikas produktus šiem cilvēkiem, aicina zvanīt uz bezmaksas informatīvo tālruni 80005055 vai sazināties ar "Latvijas Sarkano Krustu" vai "Latvijas Samariešu apvienību".


Sūtiet savas reportāžas un par mēneša labāko reportāžu saņemiet balvu – dāvanu karti no "Rīga Plaza" 30 eiro vērtībā. Foto un video gaidām e-pastā aculiecinieks@delfi.lv, vai arī izmantojiet reportāžu iesniegšanai paredzēto formu!

DELFI Aculiecinieks

Tags

Koronavīruss Covid-19 Rīgas dome Rīgas satiksme Veselības ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form