Foto: Saulkalnes ielā Rīgā rudenī krāšņi zied ābele
Foto: DELFI Aculiecinieks

Krāšņu un rudenim netipisku skatu kādā ābelē Saulkalnes ielā Rīgā pamanījusi "Delfi Aculieciniece" Anita, kura iemūžinājusi ziedošu ābeli.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"28. septembra rīts. Vai pēc 30. septembra sāksies maijs?" vaicā bilžu autore.

Portālam "Delfi" iepriekš Latvijas Universitātes Botāniskā dārza kokaugu speciāliste Madara Lazdāne norādīja, ka šāds vērojums nav nekas neparasts. Arī Botāniskajā dārzā septembrī uzziedējis pavasarī plaukstošais rododendrs. Arī portāls "Delfi" ziņoja par šoruden ziedošām smaržīgajām vakarenēm un hiacintēm.

"Laikapstākļu dēļ augiem sajucis ziedēšanas laiks. Vasara bija vēsa, ko varēja uztvert kā ziemošanas periodu, savukārt siltais rudens radīja ilūziju, ka sācies jau pavasaris," skaidroja speciāliste. Viņa pieļauj, ka ziedēšana noris, iespējams, arī tāpēc, ka pavasarī tā izpalikusi.

Speciāliste aicina ābeles saimnieku pēc iespējas drīzāk nogriezt ziedus un auglīšus, ja tādi jau izveidojušies. Tas nepieciešams, lai koks pienācīgi sagatavotos ziemai. "Ja koks nebūs nobriedis, sakrājis spēkus, tas var nosalt," norādīja Lazdāne.

Sūtiet savas reportāžas un par labāko reportāžu saņemiet balvu - dāvanu karti "Galactico" 30 eiro vērtībā. Foto un video gaidām epastā aculiecinieks@delfi.lv, vai arī izmantojiet nereģistrētajiem autoriem reportāžu iesniegšanai paredzēto formu!

DELFI Aculiecinieks
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form