Pauls Timrots devies uz Limbažu pusi, lai satiktu mušeri jeb suņu pajūgu vadītāju Sanitu Vīksni pēc finiša Norvēģijas prestižākajās kamanu suņu sacensībās.

Sanita savu pirmo četrkājaino draugu atnesusi mājās pusaudžu gados un mēģinājusi to arī iejūgt kamanās. No tā laika suņi ir viņas hobijs un būtiska daļa dzīves – šodien Sanitas saimē ir 21 suns, no tiem astoņi Aļaskas malamuti kopā ar viņu izgāja uz starta sacensībās Norvēģijas ziemeļos. Latvijas pajūgs mērojis iesācēju distanci – viņi piecās dienās un divās stundās pieveikuši 600 kilometru, kas bijis pa spēkam vēl 33 komandām, bet 35 izstājušās.

Suņu pajūgu sacensībās svarīgākais ir vadītājs, un viņam jābūt pašpietiekamam. Pati Sanita īsās miega stundas pavadījusi teltī, bet suņiem jumts virs galvas nav nepieciešams, viņi vislabprātāk guļ sniegā. Komandai sekojis arī handleru treileris ar veterinārārstu, lai rūpētos par dzīvniekiem. Katrs četrkājainais Sanitas komandas biedrs sacensību laikā apēdis ap diviem kilogramiem gaļas dienā, viens pat pamanījies pieņemties svarā, neskatoties uz slodzi.

Paulam ir iespēja kārtīgi izpētīt Sanitas Austrijā ražotās "Danler" ragavas, kas ir viens no neparastākajiem "Ātruma ciltī" redzētajiem braucamrīkiem. Sanita smej, ka kamanas maksā vairāk nekā ģimenes māja, tajās iespējams gulēt, kā arī līdzi paņemt visu sacensību gaitā nepieciešamo obligāto ekipējumu.

Pēc finiša Sanita Vīksne saņēmusi akmens diplomu, kas liecina, ka tagad citi mušeri viņu ņem par pilnu un aicina jau nākamgad doties 1200 kilometru distancē. Vai tas piepildīsies un vai redzēsim Latvijas pārstāvjus starp profesionāļiem, tiek noskaidrots šajā raidījuma sērijā.

Raidījumu "Ātruma cilts" piedāvā portāls "Delfi" sadarbībā ar "LMT Viedtelevīziju".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!