Foto: Publicitātes foto

"Audi" ar īpašu "Audi RS e-tron GT" versiju svin zīmola meitasuzņēmuma "Audi Sport GmbH" 40. gadadienu, kas 1983. gadā aizsāka sportisko automobiļu piedāvājumu. "Ice race" versija piedāvā jaunu personalizēšanas līmeni, bagātinot "Audi exclusive" īpašo aprīkojuma klāstu, kas zīmola klientiem pieejams jau trīs desmitgades.

"Audi" iedvesmu šai versijai smēlies unikālajās "GP Ice Race" sacīkstēs Austrijā, un tas atspoguļojas gan automobiļa virsbūvē, gan salonā. Uzmanību jo īpaši piesaista automobiļa virsbūve – "Florett" sudraba metāliskā krāsa un melnais oglekļa šķiedras jumts kombinācijā ar folijas līmplēves pārklājumu.

Sniega motīvs caurvij visu "Audi RS e-tron GT ice race" būtību – baltā un sudraba krāsa simbolizē sniega kristālus un ledus ezerus, savukārt violetie akcenti dizainā ir kā atsauce uz slēpošanas brillēm. Šī krāsu gamma redzama arī salonā. Sudraba krāsas sēdekļu centrālie paneļi un sānu balsti apvienojumā ar melniem ādas ielaidumiem un kontrastējošām violetām šuvēm izceļ šī automobiļa ekskluzīvo raksturu. "Šīs visas īpašās detaļas piešķir elektriskajam "Gran Turismo" unikālu personību," skaidro "Audi exclusive" vadītājs Bernhards Neufelds.

Eksterjers ar unikālu krāsu kombināciju

1952. gadā aizsāktās un 2019. gadā atjaunotās sacīkstes "GP Ice Race" ir atvasinātas no skandināvu skijoringa, taču atšķirība ir tajā, ka slēpotājus velk sacīkšu automašīnas, kā arī sacīkstēs notiek paraugdemonstrējumi un paraugbraucieni. "Audi Design" iedvesmojās no Celamzē (reģions Austrijā) dabas ainavām un tās krāsām, un radīja unikālu automobili – "Audi RS e-tron GT ice race" konceptu.

Sākot no virsbūves "Florett" sudraba metāliskajā krāsā, "RS e-tron GT" ir pārklāts ar folijas līmplēvi. Tā ar nolūku ir caurspīdīga un nenosedz visu virsmu. Šāda veida aplīmēšana rada efektu, ka baltie toņi trīsdimensionāli papildina vienkrāsaino sudraba fonu, savukārt kontrastējoši violetie elementi veido spilgtus akcentus. Dizaineri ir pārņēmuši arī idejas no konceptauto, piemēram, zīmola četru riņķu emblēmas automobiļa priekšpusē un aizmugurē ir baltā krāsā tradicionālo hroma vai melno toņu vietā. Melnie 21 collas diski, no CFRP izgatavotais melnais jumts un tonētie stikli papildina gaišās virsbūves niansēto vieglumu ar pārliecinošas stabilitātes sajūtu.

Ekskluzivitāte

Automobiļa unikālo raksturu viennozīmīgi papildina sportiskais interjers. Netradicionālā krāsu sadalījuma dēļ salons šķiet kā četrvietīgs, taču tajā ir pietiekami daudz vietas pieciem cilvēkiem. Ādas sēdekļu centrālie paneļi, kā arī plecu un sānu balsti ir sudraba krāsā, kas uzskatāmi kontrastē ar salonā esošo melno krāsu. "Audi exclusive" ir individualizējis salonu tā, lai tas būtu vienotā saskaņā ar eksterjeru.

Jaunajai stūrei, kas veidota no ādas un "Alcantara" materiāla, ir centrālās pozīcijas atzīme sudraba krāsā, līdzīgi kā tas ir sacīkšu automobiļos. Izteiksmīgi akcenti viduskonsolē un instrumentu panelī, grīdas paklājiņi ar modificētiem "RS" logotipiem un "Audi exclusive" emblēmas papildina "ice race" versijas interjeru. Ar kontrastējošām violetām šuvēm arī salonā neuzkrītoši izmantoti īpašie eksterjera elementi.

Personalizēšanas iespējas

"Ice race" versija ir jaunākais "Audi" "radošās domnīcas" piedāvājums. Kad 1995. gadā "Audi" uzsāka personalizēšanas programmu, uzņēmums jau pašā sākumā guva panākumus "premium" segmentā. Īpašais aprīkojums pirmās paaudzes "Audi A8" modelim ar ledusskapi, bāra nodalījumu, VHS videokasešu atskaņotāju un monitoru, nolokāmu galdu un elektriski darbināmiem aizkariem liecināja par "quattro GmbH" revolucionāro garu.

Apzinoties augstu individualitāti, uzņēmums pat noteica tendences, kas bija pretrunā dominējošajiem standartiem – melni krāsoti "Audi" riņķi tolaik vēl nebija plaši izplatīti, bet, pateicoties meitasuzņēmuma drosmīgajam radošumam, tie tagad ir kļuvuši par izvēles iespēju.

"Audi" ir arī ievērojami progresējis ražošanas jomā – ja agrāk uzlabojumi bieži vien bija manuāli jāpārstrādā darbnīcā, tad tagad zīmolam ir izdevies integrēt ļoti pieprasītas individualizācijas tieši ražošanas līnijā.

Īpaši pievilcīga ir "Audi Sport GmbH" piedāvāto virsbūves krāsu daudzveidība. Lai gan vairumam modeļu standarta piedāvājuma klāstā ir desmit līdz vienpadsmit izvēles iespējas, šo piedāvājumu nepārprotami papildina vairāki desmiti individuāli krāsojumi.

Arī nākotnē "Audi" radošajiem prātiem netrūks ideju. Ar tādām jaunām iespējām kā īpašajām modeļu versijām paredzētiem MMI fona attēliem, personalizācija tagad aptver arī virtuālo pasauli. Jauni modeļi, paplašinātas krāsu izvēles iespējas un materiāli, piemēram, "Dinamica" jaunajā dizaina aprīkojumā, vēl vairāk paplašina "Audi exclusive" piedāvājuma klāstu. Tas liecina par nākotni, kurā klasisko aprīkojuma elementu apvienojums ar virtuālo pasauli sola vēl īpašāku pieredzi.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!