Foto: Publicitātes foto

Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja piektdien, 3. februārī, nolēma atbalstīt FIA Pasaules rallija čempionāta (WRC) posma norisi Rīgā 2024. gadā, piešķirot šim nolūkam 140 000 eiro līdzfinansējumu. Galīgais lēmums vēl būs jāpieņem domes sēdē.

WRC ir visaugstākā līmeņa autosporta sacensības, kas nule atzīmēja 50. jubilejas norises gadskārtu. Čempionāts šo gadu laikā ir iemantojis plašu līdzjutēju uzticību un spējis noturēt interesi par to vēl joprojām – 2021. gada sezonā WRC pārraides TV un digitālajā platformā sasniedza 807 miljonus lielu auditoriju, vislielāko popularitāti sasniedzot Latvijai ģeogrāfiski tuvajās valstīs – Somijā, Zviedrijā un Polijā.

Plānots, ka 2024. gadā WRC posms norisināsies Rīgā, Liepājā, Talsu novadā, Dienvidkurzemes novadā, Tukuma novadā, Kuldīgas novadā – tātad sacensības plānots aizvadīt ģeogrāfiski plašā norises reģionā – no Rīgas līdz Liepājai. Sagaidāms, ka ralliju Latvijā kopumā varētu apmeklēt līdz pat 50 000 skatītāju.

Rallija atklāšana notiktu Rīgā, kā arī Biķernieku trasē tiktu organizēts pirmais ātrumposms, tālāk rallija norises ceļam vedot uz Kurzemi. Kopumā sacensību sportiskā sadaļa (ātrumposmi) notiktu četras dienas – no ceturtdienas līdz svētdienai, bet kopumā sacensību dalībnieku uzturēšanās laiks Latvijā var sasniegt vismaz desmit dienas.

Pasākuma organizators – SIA "RA Events" - jau ir rīkojis vairākas sacensības Rīgā, ieskaitot FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmu, kas kopš 2016. gada norisinājās Biķernieku trasē.

Pasākuma norisi Rīgā iepriekš saskaņoja un atbalstīja gan Sporta komisija, gan Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!