"Ford" automobiļu markas oficiālais pārstāvis Latvijā "Inchcape Motors" publicējis video ar atskatu uz pagājušajā nedēļā notikušo sportiskās "Ford Focus ST" versijas prezentāciju sporta kompleksā "333".

Latvijas sportisti, mūziķi un citi auto cienītāji sacensību trasē iemēģināja spēkus ar jauno sporta auto "Ford Focus ST", kuram pirmo reizi pieejams arī dīzeļdzinējs, sacenšoties par prasmīgākā rallija braucēja titulu.

"Ford Focus ST" rallija pirmajās trijās vietās ierindojās kamaniņu braucējs Juris Šics, diriģents Ints Teterovskis un "Autoinfo" žurnālists Rolands Cimoška, kuri 1200 metrus garo un līkumoto sacensību trasi izbrauca vien ar pāris sekunžu atšķirību – vidēji minūtē un piecās sekundēs.

"Ford Focus ST" ar divu litru TDCi 185 zirgspēku dīzeļdzinēju prezentācijas pasākumā, kurā bija iespēja pašu spēkiem iemēģināt jauno sporta automašīnu, kā arī piedalīties improvizētās rallija sacīkstēs, piedalījās hokejists Miks Indrašis, kamaniņu braucēji Juris Šics un Inārs Kivlenieks, dziedātāja Samanta Tīna, diriģents Ints Teterovskis, mūziķis Andris Kivičs, dziedātāji Miks Dukurs, kā arī grupas "Triānas parks" dalībnieki.

Prezentācijā piedalījās arī Latvijas autosportiste Karlīne Štāla, kura demonstrēja jaunā auto spējas, sportiskā un ātrā braucienā veicot dažus sacensību trases apļus. Tāpat Karlīne Štāla dalījās ar autobraukšanas padomiem un knifiņiem, izbraucot trasi kopā ar rallija dalībniekiem.

Juris Šics, saņemot savu nopelnīto 1. vietas kausu, norādīja, ka ar jauno "Ford Focus ST" automašīnu braukt pa rallija trasi esot bijis īpaši viegli un patīkami. Juris sacensību trasi spēja izbraukt pārsteidzoši ātri, gandrīz panākot Latvijā ātrākās autosportistes Karlīnes Štālas laiku. Juris Šics vienu apli nobrauca minūtē, četrās sekundēs un 369 tūkstošdaļās, kas tikai par pāris sekundes desmitdaļām atšķīrās no Karlīnes Štālas uzstādītās "latiņas".

Latvijas tirgū jaunais sporta auto būs pieejams jau vasarā hečbeka un universāļa variācijā. "Ford Focus ST" atšķirībā no iepriekšēja modeļa būs pieejami divi dzinēju varianti: 250 ZS jaudīgais 2.0l "Ecoboost" benzīna dzinējs un ekonomiskais, kā arī praktiskais 2.0l TDCi dīzeļmotors ar 185 ZS.

Tags

Andris Kivičs Ford Inārs Kivlenieks Ints Teterovskis Juris Šics Karlīne Štāla Miks Dukurs Miks Indrašis Samanta Tīna

Comment Form