Irānas iepriekšējā naktī veiktais uzbrukums Izraēlai rada riskus civilās aviācijas gaisa kuģu lidojumu drošumam, tādēļ drošības nolūkā tiek pārplānoti gaisa kuģu lidojumu maršruti, informē valsts aģentūra "Civilās aviācijas aģentūra" (CAA).

CAA sadarbībā ar starptautiskajiem un nacionālajiem partneriem monitorē situāciju Tuvajos Austrumos, kā arī ciešā sadarbībā ar nacionālajiem pārvadātājiem analizē iespējamo situācijas attīstību.

Iepriekšējā naktī un šorīt Latvijas pārvadātājiem nebija lidojumu uz konflikta zonas valstīm vai lidojumu, kas tās šķērsotu, tādēļ Irānas veiktais uzbrukums neietekmēja Latvijas pārvadātāju darbību.

Tomēr ievērojot, ka tuvākajā laikā ir paredzami lidojumi, kuru maršrutā bija paredzēts izmantot konfliktā iesaistīto un to kaimiņvalstu gaisa telpu, ir īstenoti pasākumi, lai nodrošinātu gaisa kuģu lidojumu drošumu. Tādējādi tuvākajā laikā lidojumi uz atsevišķiem galamērķiem būs garāki vai ar tehnisko apstāšanos, ietekmējot kopējo lidojuma laiku. Šie pasākumi īstenoti, lai izslēgtu jebkādus riskus pasažieru, lidojuma apkalpju un gaisa kuģu drošumam.

CAA vērš uzmanību, ka, strauji mainoties situācijai, būtiski pieaug dezinformācijas apmērs, piemēram, attiecībā ar valstīm, kuru gaisa telpa ir slēgta. CAA informē, ka visu aktuālo informāciju par ietekmētajiem lidojumiem pasažieriem sniegs pārvadātāji.

Lasi:

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !