Latvijas farmācijas kompānija AS "Olainfarm" par 14 miljoniem eiro iegādājusies elastīgo medicīnisko izstrādājumu ražotāju SIA "Tonus Elast", kura 50% kapitāldaļu līdz 2014.gada februāra vidum piederēja bijušajam Saeimas deputātam Valērijam Kravcovam, liecina "Olainfarm" paziņojums medijiem.

"Olainfarm" valdes priekšsēdētājs Valērijs Maligins un "Tonus Elast" līdzīpašnieces Ludmila Čečotkina un Kravcova sieva Irina Vīnvalka ceturtdien parakstīja līgumu par "Tonus Elast" 100% kapitāldaļu iegādi.

Kā stāsta Maligins, ar uzņēmumu "Tonus Elast" kompānija "Olainfarm" ir pazīstama kopš 2010.gada, kad "Olainfarm" to pārstāvēja Ukrainā.

"Jau tad novērtējām "Tonus Elast" eksportspēju arī citos tirgos un sapratām tā pievilcību investīcijām. "Tonus Elast", līdzīgi kā "Olainfarm", pēdējo gadu laikā ir strauji attīstījies. Mēs uzskatām, ka ar savu pieredzi mārketingā un tirgu apguvē spēsim tā potenciālu izmantot vēl vairāk," uzsver Maligins.

"Tonus Elast" turpinās strādāt līdzšinējās valdes priekšsēdētājas Daces Mihņenokas vadībā.

Kā stāsta Čečotkina, interese par "Tonus Elast" iegādi līdz šim bijusi no Krievijas, Polijas, Vācijas un Latvijas. Izvēle par labu "Olainfarm" ir skaidrojama ar vēlmi saglabāt un turpināt uzņēmuma izaugsmi Latvijā.

Mihņenoka prognozē, ka, pievienojoties "Olainfarm", uzņēmums "Tonus Elast" iegūs jaunas iespējas attīstībai. "Tās ir ne tikai investīcijas, bet arī pieredzējuši kolēģi, ar kuriem kopā strādāt pie jaunu tirgu apguves un produktu līniju izstrādes," sacīja uzņēmuma vadītāja.

Mihņenoka piebilda, ka par jaunajām produktu līnijām varēs informēt šī gada beigās, savukārt tuvākā laikā ir sagaidāms būtisks realizācijas pieaugums Krievijā un Ukrainā.

"Tonus Elast" produktu portfelī ir vairāk nekā 100 dažādu produktu veidu, no kuriem pieprasītākie ir saites un kompresijas izstrādājumi. Kopumā gada laikā uzņēmuma ražotnē Nīcas pagastā tiek saražoti vairāk nekā 11,2 miljoni izstrādājumu. No tiem 11% tiek realizēti Latvijas tirgū, kamēr 89% nonāk 35 eksporta valstīs. Lielākie noieta tirgi ir NVS, Eiropas Savienības valstis, Indija un Tuvo Austrumu valstis.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, "Tonus Elast" 2014.gadā apgrozīja 6,88 miljonus eiro un nopelnīja 1,51 miljonu eiro. SIA "Tonus Elast" dibināta 1995.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 2 007 500 eiro. Līdz šim tas vienādi uz pusēm piederēja Čečotkinai un Vīnvalkai.

Kravcovam 50% uzņēmuma daļu piederēja līdz 2014.gadam, kad par to īpašnieci kļuva viņa dzīvesbiedre. Savukārt Čečotkinai puse "Tonus Elast" daļu pieder, kopš pagājušā gada, kad viņa tās pārņēma no sava dzīvesbiedra Aleksandra Čečotkina.

Pēdējā pusgada laikā "Tonus Elast" divreiz palielināts pamatkapitāls - pagājušā gada decembrī pamatkapitāls no 156 200 eiro tika palielināts līdz 550 000 eiro, bet šī gada aprīļa beigās - līdz 2 007 500 eiro.

LETA jau ziņoja par "Olainfarm" plāniem noslēgt darījumu par vēl kāda uzņēmuma iegādi, par ko virtuālajā konferencē par uzņēmuma 2015.gada finanšu rezultātiem informēja "Olainfarm" valdes loceklis Salvis Lapiņš. Viņš arī atklāja, ka "Olainfarm" turpina meklēt un apsver arī citu uzņēmumu iegādi, taču šī uzņēmuma iegāde, kas varētu noslēgties mēneša vai pusotra mēneša laikā, esot vistuvāk iegādes ieceres realizēšanai.

Jau vēstīts, ka "Olainfarm" koncerna peļņa pēc nodokļu nomaksas pērn bija 15,3 miljoni eiro, liecina revidētais konsolidētais peļņas un zaudējumu aprēķins par koncerna darbību 2015.gadā.

Tas ir par 25% vairāk nekā 2014.gadā un par 8% vairāk nekā 2012.gadā, kad tika sasniegts līdzšinējais peļņas rekords - 14,2 miljoni eiro. Koncerna mātesuzņēmums 2015.gadā nopelnīja 14,6 miljonus eiro, par 28% uzlabojot 2014.gadā sasniegto peļņas rādītāju.

Pērn koncerns realizēja produkciju par 97,4 miljoniem eiro. Tas ir par 4% vairāk nekā 2014.gadā, kad koncerna apgrozījums bija 93,7 miljoni eiro, un ir labākais pārdošanas rādītājs koncerna vēsturē. Mātesuzņēmuma realizācija pērn sasniedza 84,7 miljonus eiro, kas ir par 4% vairāk nekā 2014.gadā, kad tā apgrozījums bija 81,6 miljoni eiro. Arī mātesuzņēmums ir sasniedzis līdz šim augstāko realizācijas apmēru, atzīmēts revidētajā finanšu pārskatā.

"Olainfarm" akcijas tiek kotētas Baltijas Oficiālajā sarakstā.

Lielākais uzņēmuma īpašnieks ir valdes priekšsēdētājs Valērijs Maligins.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!