AS "Olainfarm" padomi turpmāk vadīs ekspremjers Ivars Godmanis, bet par padomes priekšsēdētāja vietnieci iecelta bijusī Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas priekšsēdētāja Valentīna Andrējeva, teikts uzņēmuma paziņojumā biržai.

"Olainfarm" ārkārtas akcionāru sapulcē padomē uz piecu gadu termiņu ievēlēts Godmanis un Gelija Gildējeva, bet uz jaunu pilnvaru termiņu iecelti līdzšinējie padomes locekļi Aleksandrs Raicis, bijusī Valsts kancelejas vadītāja Gunta Veismane un Andrējeva.

Sapulcē arī nolemts grozīt uzņēmuma statūtus, paplašinot valdes sastāvu līdz septiņiem locekļiem. Patlaban "Olainfarm" valdē strādā Valērijs Maligins, Jeļena Borcova, Veronika Dubicka, Oļegs Grigorjevs un Salvis Lapiņš. Tagad uzņēmuma valdē iecelts Mārtiņš Tambaks un Mihails Raizbergs.

Kopš 2014. gada Godmanis ir docents Rīgas Starptautiskajā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolā un lektors Latvijas Universitātē un biznesa augstskolā "Turība". Iepriekš bijis Eiropas Parlamenta deputāts, ministru prezidents, iekšlietu ministrs, finanšu ministrs. Savukārt Gildējeva ir I. M. Sečenova Maskavas medicīnas akadēmijas katedras "Organizācija un vadība zāļu līdzekļu apgrozības sfērā" docente un SIA "Лекарь" izpilddirektore.

Tambaks ir "Olainfarm" Finanšu departamenta direktors ar vairāk nekā 15 gadu pieredzi finanšu un grāmatvedības jomā, bet jaunais valdes loceklis Raizbergs ir "Olainfarm" Informācijas tehnoloģiju departamenta direktors ar vairāk nekā 17 gadu pieredzi informāciju un komunikāciju tehnoloģiju jomā.

Šā gada pirmajā pusgadā provizoriskais konsolidētais "Olainfarm" realizācijas apjoms sasniedzis 53,51 miljonu eiro, kas ir par 5% vairāk nekā attiecīgajā periodā 2015.gadā, liecina aģentūras LETA arhīvs.

"Olainfarm" piederošā aptieku tīkla SIA "Latvijas aptieka" realizācija pirmajā pusgadā sasniedza 9,4 miljonus eiro, kas ir par 14% vairāk nekā šajā periodā pērn. Savukārt farmācijas uzņēmuma "Silvanols" apgrozījums gada sešos mēnešos bija 2,38 miljoni eiro, kas ir par 19% vairāk nekā šajā periodā pērn. "Silvanols" produkcija tika realizēta deviņās Eiropas valstīs, kā arī Albānijā, Kosovā, Azerbaidžānā, Kazahstānā, Baltkrievijā un Krievijā.

Pēc nekonsolidētajiem provizoriskajiem rezultātiem "Olainfarm" produktu realizācija 2016.gada sešos mēnešos veidoja 46,16 miljonus eiro, kas ir par 3% vairāk nekā šajā periodā 2015.gadā.

Tikmēr "Olainfarm" provizoriskie konsolidētie 2016.gada jūnija rezultāti liecina, ka produktu realizācija ir sasniegusi 9,36 miljonus eiro, kas ir par 30% vairāk nekā šajā periodā pērn.

"Latvijas aptiekas" realizācija jūnijā veidoja 1,48 miljonus eiro, kas ir par 12% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn. Šajā laikā darbojās 63 aptiekas. "Silvanols" apgrozījums jūnijā bija 0,43 miljoni eiro, kas ir par 13% vairāk nekā 2015.gada jūnijā. Šā gada jūnijā "Silvanols" sāka piegādes uz Turciju, kā arī ar "Olainfarm" starpniecību pirmo reizi realizēja produkciju Krievijā. "Silvanols" produkti 2016. gada jūnijā tika realizēti vēl septiņās Eiropas valstīs, kā arī Azerbaidžānā.

"Olainfarm" akcionāru sapulcē šī gada 7.jūnijā tika apstiprināts uzņēmuma darbības plāns, kas paredz, ka tā nekonsolidētais apgrozījums 2016.gadā sasniegs 86 miljonus eiro, savukārt konsolidētais apgrozījums - 100 miljonus eiro. Saskaņā ar provizoriskajiem apgrozījuma rādītājiem 2016.gada sešos mēnešos ir sasniegti 54% no visa šogad plānotā nekonsolidētā apgrozījuma un 54% no gadā plānotā konsolidētā apgrozījuma.

"Olainfarm" koncerna peļņa pēc nodokļu nomaksas pērn bija 15,3 miljoni eiro, liecina revidētais konsolidētais peļņas un zaudējumu aprēķins par koncerna darbību 2015.gadā. Tas ir par 25% vairāk nekā 2014.gadā un par 8% vairāk nekā 2012.gadā, kad tika sasniegts līdzšinējais peļņas rekords - 14,2 miljoni eiro. Koncerna mātesuzņēmums 2015.gadā nopelnīja 14,6 miljonus eiro, par 28% uzlabojot 2014.gadā sasniegto peļņas rādītāju.

AS "Olainfarm" akcijas tiek kotētas Baltijas Oficiālajā sarakstā. Lielākais uzņēmuma īpašnieks ir valdes priekšsēdētājs Valērijs Maligins.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!