Foto: Google Maps

Āgenskalna priežu rajonā paredzēts nojaukt tenisa kortus, bet to vietā varētu tapt "Lidl" lielveikals, noskaidroja portāls "Delfi".

Rīgas dome pērnā gada 19. decembrī publiskai apspriedei un institūciju atzinumu saņemšanai nodeva zemesgabala Baldones ielā 7 lokālplānojuma redakciju. Publiskā apspriede noslēgsies 5. februārī, bet apspriedes sanāksme Rātsnamā notiks ceturtdien, 24. janvārī, pulksten 17.

Lokālplānojuma izstrādi ierosināja SIA "Centrālais tenisa klubs", kas Āgenskalnā apsaimnieko vairākus slēgtus un atvērtus tenisa kortus. Kluba attīstības iecere paredz attīstīt jaunus komercobjektus – birojus, tirdzniecības un pakalpojumu objektus, kā arī sporta būves.

Līdz šim Rīgas pilsētas būvvaldē nav iesniegta būvniecības iecere vienam vai vairākiem izmantošanas veidiem, taču "Centrālais tenisa klubs" pērn saņēmis atļauju nojaukt sporta klubu un tenisa kortus. Administratīvo ēku paredzēts nojaukt daļēji, saglabājot tās kultūrvēsturiski vērtīgo daļu – vingrošanas zāli.

Zīmīgi, ka 2017. gada izskaņā no "Centrālā tenisa kluba" īpašumu iegādājās SIA "MMS Property Solutions", liecina Zemesgrāmatā pieejamā informācija. Šis uzņēmums vēlāk mainīja nosaukumu uz SIA "Lidl Latvija". Tāpēc ļoti iespējams, ka tenisa kortu vietā taps viens no "Lidl" lielveikaliem.

Lokālplānojuma teritorijā ietilpstošais zemesgabals Baldones ielā 7 atrodas kvartālā starp Baldones ielu, Vīlipa ielu, Āgenskalna ielu un Gregora ielu. Teritorijas kopējā platība ir 0,7 hektāri. Maksimālais plānotās apbūves stāvu skaits teritorijā paliks trīs stāvu augstumā.

Lokālplānojuma izstrādē iesaistījās kokkopis–arborists un "Silava" pētnieks Oskars Krišāns. 2018. gada augustā viņš apsekoja lokālplānojuma teritoriju, secinot, ka tajā nav aizsargājamu koku. Taču gar teritorijas perimetru augošie koki veido Pārdaugavai raksturīgo ielu ainavu. Netālu no lokālplānojuma teritorijas, Baldones un Vīlipa ielu krustojumā, aug vietējas nozīmes aizsargājuma koka statusu sasniedzis ozols. Ap šo koku lokālplānojumā ieviesta aizsargjosla.

Āgenskalna priežu dzīvojamā rajona sabiedriskais un pakalpojuma centrs izvietots abpus Melnsila ielai, kvartālā starp Āgenskalna un Kristapa ielām. Šobrīd šajā teritorijā atrodas gan pārtikas, gan nepārtikas preču veikali, frizētavas, banku filiāles, kafejnīcas, bāri un doktorāti, rakstīts lokālplānojumā, ko izstrādājis SIA "Metrum".

Pret zemes lietošanas veida maiņu un lielveikala būvniecību iestājusies Āgenskalna apkaimes biedrība. "Daudzi šīs apkārtnes iedzīvotāji ir nobažījušies, ka pēc lokālplānojuma un zemes lietošanas veida izmaiņām vietā, kur vairāk nekā 100 gadus bija iespējams sportot, tiks uzbūvēts lielveikals. Tas var būtiski pasliktināt transporta, satiksmes drošības situāciju, kā arī dzīves kvalitāti šajā vietā. Tādēļ vietējie iedzīvotāji ir sagatavojuši kopīgu vēstuli, kurā aicina Baldones ielā 7 saglabāt līdz šim vēsturiski noteikto zemes lietošanas veidu," raksta biedrība. Biedrība arīdzan sākusi parakstu vākšanu par zemes lietošanas veida saglabāšanu.

Vēstīts, ka "Lidl" portālam "Delfi" oficiāli apstiprinājis ienākšanu Latvijā. Līdztekus vairākiem veikaliem Rīgā, "Lidl" noskatījis arī Liepāju, Tukumu, Jelgavu un Jūrmalu.

Portāls "Delfi" noskaidrojis, ka Rīgā taps vēl vismaz seši "Lidl" veikali. Pērnā gada augusta beigās Rīga pilsētas būvvalde apstiprinājusi būvprojektu veikala celtniecībai Duntes ielā 25, Pļavniekos veikalu uzslies tagadējā Lubānas tirgus vietā.

"Lidl" veikali taps arī Anniņmuižas ielā 8a, Anniņmuižas bulvārī 77, kā arī Sergeja Eizenšteina ielā 81, netālu no lielveikaliem "Sky" un "Maxima", kā arī Dzelzavas ielā 75b, kur tieši pāri ielai jaunu veikalu ceļ "Rimi".

Savukārt Kārļa Ulmaņa gatvē jau sākusies 55 miljonus eiro vērtā "Lidl" loģistikas centra būvniecība.

2017. gadu "Lidl Latvija" noslēdza ar 1852 eiro apgrozījumu, zaudējot 1,42 miljonus eiro. Vēl 19,05 miljonus eiro uzņēmums investējis ilgtermiņa ieguldījumos, minēts pārskatā. Zaudējumus uzņēmums plāno segt no turpmāko gadu peļņas.

Ja 2016. gada pārskatā "Lidl Latvija" nekustamo īpašumu vērtība bija 2,34 miljoni, tad pērn tā sasniedza 12,33 miljonus eiro.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!