Foto: Publicitātes attēli

Lietuvas aktīvu pārvaldīšanas kompānija "I Asset Management" sākusi Torņakalnā būvēt privāto viesnīcu studentiem. Projekta investīciju kopapjoms ir 12 miljoni eiro, informē uzņēmumā.

"I Asset Management" projektu attīsta partnerībā ar līdzinvestoriem SIA "MBC Capital" un SIA "Bonum Management", kas iegādājās zemes īpašumu un atbild par projekta dizainu un atļaujām. Būvniecības ģenerāluzņēmējs ir kompānija AS "LNK Industries".

Projekts Rīgā ir daļa no "I Asset Management" studentu mājokļu attīstības stratēģijas, kas paredz attīstīt modernas studentu viesnīcas Baltijas valstīs un citviet Centrāl-Austrumeiropā.

Kā norāda uzņēmumā, studentu viesnīca tiek būvēta studentiem draudzīgajā Torņakalna apkaimē – Jelgavas ielā 12, kas atrodas Latvijas Universitātes Akadēmiskā centra tuvumā. Tā ir ērta vieta, lai dotos arī uz citām augstākās izglītības iestādēm. Plānots, ka jaunā studentu viesnīca Rīgā sāks darbu 2022. gadā. Sešu un četru stāvu ēkās 6600 kvadrātmetru platībā būs izvietotas 240 atsevišķas istabas.

"Mūsu mērķis ir tuvināt studentu dzīvesvietu atbilstību 21. gadsimta vajadzībām nodrošinot, ka studenti pēc mācībām atgriežas mājīgā un modernā mītnē," saka Karolis Šarūnas, Eiropas Studentu mājokļu fonda vadītājs.


"Mēs ticam, ka arī turpmāk būs augsts pieprasījums pēc studentu mājokļiem, jo Baltijas un Centrāl-Austrumeiropas valstīs joprojām dominē kopmītnes, kas tika celtas padomju ērā. Tās vairs visaptveroši neattaisno studentu mūsdienīgās vajadzības. Pandēmijas situācija mudinās studentus meklēt jaunas alternatīvas. Mūsu analīze liecina, ka pandēmija nav būtiski ietekmējusi šī veida telpu noslodzi. Pašlaik Latvijā, Lietuvā un Eiropā kopumā studentu mītņu operatori vēstī, ka studentu viesnīcas ir teju 100% pilnībā aizņemtas vēl pirms studiju sākuma septembrī. Tas liecina par nišu attīstībai, izturētspēju COVID-19 laikā un turpmāku nepieciešamību pēc šādiem projektiem. Turpmākajos piecos gados mēs plānojam attīstīt un konsolidēt portfeli ar vairāk nekā 4000 istabām studentiem," viņš turpina.

Eiropas Studentu mājokļu fonds jau ir attīstījis divus studentu mītņu projektus Lietuvā, Latvijā šis ir pirmais projekts. Fonds tika izveidots 2020. gadā, un vispirms tika iegādāti 50% daļu kompānijā, kam Kauņā pieder studentu mītne "Solo Society". Tur galvenokārt dzīvo Lietuvas Veselības zinātņu universitātes studenti.

"Ja Kauņā mēs investējām jau strādājošā kompleksā, tad Rīgā un Viļņā mēs investējam celtniecībā, kas sākas no pašiem pamatiem – izvēlējāmies attīstīšanai piemērotus zemes gabalus, piesaistījām investorus un tagad virzāmies tālāk ar būvniecību," saka Šarūnas.

Privātā studentu viesnīca ir neatkarīgi vadīta iestāde, kas paredzēta dažādu augstskolu studentu izmitināšanai. Viesnīcas primārā auditorija ir ārvalstu studenti, kuri brauc šeit mācīties. Šajā studentu ēkā būs plašas koplietošanas telpas atpūtai, sportam un mācībām. Atšķirībā no kompītnēm, šajā viesnīcā plānoti vienvietīgie numuriņi, kur studenti parasti dzīvo vienatnē.

"Studenti, jo īpaši ārvalstnieki, arvien vairāk novērtē kvalitāti, privātumu un, atbilstoši pētījumiem, līdz ar dzīves līmeni augstu vērtē arī atrašanās vietu. Vecā veida kopmītnes nereti nenodrošina šīs vajadzības. Dažas universitātes, īpaši Baltijas valstīs, pat minējušas, ka kvalitatīvu mītņu trūkums ir viens no galvenajiem šķēršļiem ārvalstu studentu piesaistei," norāda Šarūnas.

"I Asset management" jau pašlaik Latvijā strādā ar diviem projektiem. Fonds lidostas "Rīga" tuvumā attīsta viesnīcu "Hampton by Hilton" 13,8 miljonu eiro kopapjomā. 2021. gada aprīlī Baltijas Zaļais fonds, ko vada "I Asset management", pavēstīja par 2500 hektāru meža zemes iegādi, fokusējoties uz mežu ilgtspējīgu attīstību.

SIA "I Asset management" ir licencēta aktīvu pārvaldīšanas kompānija, kas tika izveidota 2017. gadā, to pārrauga Lietuvas Banka. 2021. gadā fonda kopīgie aktīvi pārsniedz 150 miljonus eiro. SIA "I Asset management" pārvalda sekojošus fondus: Eiropas Studentu mājokļu fonds – studentu viesnīcu attīstība Centrāl-Austrumeiropas reģionā, Lidostu viesnīcu fonds – vidējās līdz augstas klases zīmolu viesnīcu portfeļa izveide pie atsevišķām Eiropas lidostām, Baltijas Zaļais fonds – investīcijas Baltijas mežu īpašumos, NuCapital – aizdevumu un finansējumu risinājumu fonds, Investīciju fonds USA Blue Chip – investīcijas ASV kompānijās.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!