Foto: Publicitātes attēls
"EfTEN Real Estate Fund 4" no "Hanner Group" par 131 miljonu eiro Rīgā iegādājies biroju kvartālu "Jaunā Teika", kas ir "EfTEN" līdz šim lielākais darījums un otrs lielākais nekustamo īpašumu darījums Latvijas vēsturē, portālu "Delfi" informēja uzņēmuma pārstāvji.

Šis darījums ir lielākais "EfTEN Capital" vēsturē.

Biznesa centru "Jaunā Teika" veido četras biroja ēkas, no kurām trīs – "Ausma", "Teodors" un "Henrihs" tika uzbūvētas 2016. gadā, bet viena – "Valters" jau 2009. gadā. Biroja ēku kompleksa nomājamā platība ir aptuveni 59 000 kvadrātmetru, un tajā kopumā ir 1102 autostāvvietas, no kurām 973 atrodas divās daudzlīmeņa stāvvietu ēkās.

""Jaunā Teika" īpašumtiesību maiņa, kas ir līdz šim lielākais biroja telpu un otrs lielākais nekustamā īpašuma darījums Latvijas vēsturē, uzskatāmi apliecina "EfTEN" ambīcijas un klātbūtni Latvijas nekustamā īpašuma tirgū. Ar savu stratēģisko atrašanās vietu krustpunktā starp Brīvības ielu un Austrumu maģistrāli, kuras paplašināšanas darbi šobrīd notiek, "Jaunā Teika" patiesi ir stratēģiski nozīmīgs īpašums Rīgā, "piebilst "EfTEN Capital Latvia" priekšsēdētājs Viktors Savins.

"Jaunā Teika" atrodas Rīgas VEFRESH rajonā, kas vēsturiski ir bijis un joprojām ir tehnoloģiju uzņēmumu mājvieta Latvijā. Komplekss atrodas 10-15 minūšu brauciena attālumā no Rīgas vēsturiskā centra.

"Mēs ļoti augstu vērtējam "EfTEN" kā partneri šajā Baltijas valstīs svarīgajā darījumā. "Hanner" darbojas nekustamo īpašumu jomā jau vairāk nekā 25 gadus un var lepoties ar lielu pieredzi biroju ēku attīstīšanā. Plašās zināšanas un pastāvīgie biroja kvartāla uzlabojumi bija tas, kas ļāva mums ar "EfTEN" noslēgt lielāko biroju darījumu Latvijas nekustamā īpašuma tirgū," teica "Hanner" valdes priekšsēdētājs Arvīdas Avulis.

"Jaunā Teika" biroju kompleksā šobrīd ir aptuveni 50 nomnieki, tostarp finanšu pakalpojumu uzņēmumi "DNB Bank", "Bigbank" un "Intrum", apdrošinātāji "Gjensidige" un "BTA", IT uzņēmumi "TietoEVRY" un "Accenture", sadarbības uzņēmums "Teikums", ķīmijas nozares uzņēmumi "Cabot" un "Solvay" un citi.

Darījumu konsultēja "Colliers International" investīciju komanda, un finansē "SEB". Paredzams, ka darījums tiks pabeigts 2021. gada decembrī pēc tam, kad būs saņemts nepieciešamais Latvijas Konkurences uzraudzības padomes apstiprinājums.

Līdz ar "Jaunā Teika" iegādi "EfTEN Real Estate Fund 4" ieguldījumu portfelī atrodas kopumā astoņi nekustamie īpašumi, tostarp biznesa centrs "Kadrioru" Tallinā, loģistikas centrs "Dominante" un "Berģi" Rīgā, loģistikas centrs "Arginta" Viļņā, tirdzniecības centrs "River Mall"/biznesa centrs "River Hall" Kauņā, tirdzniecības centrs "RYO" Panevēžā un SBA loģistikas un ražošanas centrs Klaipēdā.

"EfTEN Real Estate Fund 4" ir desmit gadu termiņa slēgts fonds, kas paredzēts institucionālajiem ieguldītājiem un iegulda līdzekļus naudas plūsmu ģenerējošos komerciālajos nekustamajos īpašumos Baltijā. Fonda aktīvus pārvalda EfTEN Capital AS, aktīvu pārvaldības sabiedrība, kuru uzrauga Igaunijas Finanšu uzraudzības iestāde.

Uzņēmumu grupa EfTEN Capital (EfTEN Capital AS ar tās meitasuzņēmumiem) pārvalda kopumā 56 komerciālo nekustamo īpašumu ēkas, kurās darbojas vairāk nekā 1200 īrnieku. Pārvaldāmo nekustamo īpašumu kopējā tirgus vērtība ir aptuveni 800 miljoni eiro.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!