Foto: Pexels.com, Mohammad Danish
Likvidējamās "Trasta komercbankas" meitasuzņēmums līzinga kompānija SIA "TKB līzings" mainījusi nosaukumu uz SIA "Molereto", liecina "Firmas.lv" informācija.

Kompānijas nosaukuma maiņa Uzņēmumu reģistrā iegrāmatota otrdien, 28. decembrī.

"Molereto" statūti jaunā redakcijā apstiprināti dalībnieku sapulcē 2021. gada 22. decembrī.

Kompānija reģistrēta 2002.gada maijā, un tās pamatkapitāls ir 996 002 eiro. "Molereto" vienīgā īpašniece ir "Trasta komercbanka". 2020.gadā kompānijas apgrozījums bija vien 977 eiro, bet peļņa veidoja 98 075 eiro. Savukārt kompānijas aktīvi 2020.gada beigās bija 48 529 eiro apmērā.

LETA jau vēstīja, ka Eiropas Centrālā banka, pēc Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) ierosinājuma, no 2016. gada 4. marta anulēja "Trasta komercbankai" izsniegto licenci, ņemot vērā, ka banka ilgstoši pieļāva nopietnus pārkāpumus vairākās svarīgās bankas darbības jomās. Tāpat tika ņemts vērā FKTK kā Latvijas Noregulējuma iestādes izvērtējums, ka bankai nav iespējams piemērot noregulējumu jeb glābt to sabiedrības interesēs.

"Trasta komercbanku" par likvidējamu Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa atzina 2016.gada 14.martā. Savukārt 2017. gada 10. maijā "Trasta komercbanka" tika pasludināta par maksātnespējīgu un sākta bankas bankrota procedūra.

Par bankas maksātnespējas administratoru sākotnēji tika iecelts Ilmārs Krūms, taču ar Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas 2017. gada 19. jūnija lēmumu viņš tika atcelts no šo pienākumu pildīšanas. Viņa vietā tiesa bankas maksātnespējas procesa administratora amatā iecēla Armandu Rasu. FKTK 2017. gada maijā vērsās tiesā ar pieteikumu par Krūma atcelšanu no administratora pienākumu pildīšanas, jo konstatēja, ka "Trasta komercbankas" administrators neatbilst Kredītiestāžu likuma noteiktajām prasībām, kā arī konstatēja tādu administratora rīcību, kas, FKTK vērtējumā, bija uzskatāma par ļaunprātīgu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!