Foto: EPA/Scanpix/LETA

Polijas auto pārvadātāji uzsākuši protesta akciju, bloķējot kravas transporta kustību vairākos robežpunktos ar Ukrainu. Protesta akcijas organizētāji pieprasa atcelt Eiropas Savienības atviegloto kārtību Ukrainas pārvadātājiem, informē Ārlietu ministrijā.

Šī iemesla dēļ izveidojušās garas rindas gan iebraukšanai Ukrainā, gan atgriežoties no Ukrainas Eiropas Savienībā. Ukrainas pusē robežas šķērsošanu gaida vidēji 1,5 tūkstoši kravas automašīnu. Atsevišķi pārvadātāji gaida divas nedēļas, lai šķērsotu robežu.

Ārlietu ministrija šobrīd meklē risinājumus sarunās ar Poliju, lai mazinātu blokādes radītos zaudējumus Latvijas uzņēmumiem. Latvijas vēstnieks Polijā ciešā koordinācijā ar Baltijas valstu vēstniekiem uztur dialogu ar atbildīgajām Polijas valsts iestādēm. Eiropas Komisija ir informēta par situāciju un organizē sarunas ar Polijas, Slovākijas un Ukrainas pārstāvjiem, lai rastu risinājumus un pārtrauktu blokādi.

Plānojot kravu pārvadājumus uz un no Ukrainas, ministrija aicina ņemt vērā radušos situāciju uz Polijas – Ukrainas robežas, kā arī atsevišķos punktos uz Slovākijas – Ukrainas robežas un paredzēt papildu laiku robežas šķērsošanai.

Tāpat ministrija aicina izvērtēt iespējas izmantot citu ES dalībvalstu robežas šķērsošanas punktus ar Ukrainu, vienlaikus apzinoties ģeogrāfiskos un robežpunktu kapacitātes aspektus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!