Foto: AFP/Scanpix/LETA

ASV Federālā aviācijas pārvalde (FAA) trešdien paziņoja, ka devusi Savienoto Valstu aviobūves uzņēmumam "Boeing" 90 dienas, lai izstrādātu plānu kvalitātes kontroles problēmu novēršanai pēc janvārī konstatētajiem būtiskajiem drošības pārkāpumiem.

""Boeing" ir jāuzņemas saistības veikt reālus un būtiskus uzlabojumus," paziņojumā pēc tikšanās ar uzņēmuma vadību norādīja FAA administrators Maiks Vitakers.

Otrdien FAA galvenajā birojā notikušajā diskusijā par drošības jautājumiem Vitakers "Boeing" vadībai sacīja, ka uzņēmumam ir nepieciešams "visaptverošs rīcības plāns", lai risinātu sistēmiskas kvalitātes kontroles problēmas.

Plānā, kas jāiesniedz 90 dienu laikā, jāiekļauj FAA veiktās ražošanas līnijas revīzijas rezultāti, kā arī jaunākie ekspertu grupas pārskata ziņojumā iekļautie secinājumi.

"Boeing" norādīja, ka uzņēmuma vadība ir pilnībā apņēmusies ievērot FAA rīkojumu.

Pirmdien publiskotajā FAA ekspertu grupas ziņojumā konstatēts, ka "Boeing" darbinieki bija neizpratnē un pauda neuzticību attiecībā uz izmaiņām drošības ziņošanas sistēmās, ko pēc 2018. un 2019. gadā notikušajām letālajām aviokatastrofām ieviesa uzņēmums.

Aviokompānijas "Alaska Airlines" lidmašīnai, kurā atradās 171 pasažieris un seši apkalpes locekļi, 5. janvārī neilgi pēc pacelšanās gaisā izkrita panelis, kas uzstādīts nevajadzīgas ārkārtas izejas vietā. Lidmašīna atgriezās Portlendas lidostā un veica avārijas nolaišanos. Par laimi, neviens cilvēks incidentā necieta.

Kopš tā laika FAA bija aizliegusi aviosatiksmē izmantot 171 lidmašīnu "Boeing 737 MAX 9", kamēr tās tika veikta to pārbaude. Tas radīja traucējumus simtiem reisu izpildē.

FAA pasažieru pārvadājumus ar lidmašīnām "Boeing 737 MAX 9" atļāva atsākt janvāra beigās.

"Boeing 737 MAX" lidmašīnām ilgu laiku netika ļauts pārvadāt pasažierus pēc traģiskām aviokatastrofām 2018. un 2019. gadā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!