Foto: DELFI

Marta sākumā labprātīgā izsolē paredzēts izsolīt likvidējamās AS "Latvijas Krājbanka" meitasuzņēmumam SIA "Krājinvestīcijas" piederošos nekustamos īpašumus, liecina publicētais paziņojums par izsolēm.

Paredzēts izsolīt divas daudzdzīvokļu ēkas un 1365 kvadrātmetrus lielu zemesgabalu Rīgā, Brīvības ielā 158. Izsoles sākumcena ir 96 470 eiro. Augstākā izsolē nosolītā cena nav apliekama ar pievienotās vērtības nodokli (PVN).

Tāpat paredzēts izsolīt pusi domājamās daļas no nekustamā īpašuma Rīgā, Ezermalas ielā 22. Izsolāmais īpašums ir 2692 kvadrātmetrus liels zemesgabals. Izsoles sākumcena ir 137 310 eiro. Augstākā izsolē nosolītā cena nav apliekama ar PVN.

Izsolē paredzēts pārdot arī nekustamo īpašumu Jūrmalā, Rītupes ielā 6. Izsolīs 1367 kvadrātmetrus lielu zemesgabalu un uz tā esošu dzīvojamo ēku un saimniecības ēku. Izsoles sākumcena ir 49 800 eiro. Augstākā izsolē nosolītā cena ir apliekama ar PVN.

Izsoles notiks 3.martā no plkst.12 Rīgā, Ganību dambī 17A.

Kā ziņots, Rīgas apgabaltiesa 2012.gada maijā nolēma sākt "Latvijas Krājbankas" bankrotu. Bankrotu lūdza sākt tās administrators - revīzijas kompānija "KPMG Baltics" -, kas secināja, ka neviens no četriem saņemtajiem bankas sanācijas priekšlikumiem nav realizējams. Arī Finanšu un kapitāla tirgus komisija apstiprināja bankrota procedūru kā bankas maksātnespējas risinājumu.

Likvidējamās AS "Latvijas Krājbanka" administrators "KPMG Baltics" 2013.gadā atguvis līdzekļus gandrīz 67 miljonu eiro apmērā, aģentūru LETA informēja administratora sabiedrisko attiecību konsultants Oskars Fīrmanis.

Pagājušajā gadā pārdoti "Latvijas Krājbankas" nekustamie īpašumi gandrīz piecu miljonu eiro apmērā, vēl arī no meitasuzņēmumu īpašumu pārdošanas atgūti aptuveni 4,5 miljoni eiro. Kopumā "Latvijas Krājbankai" un tās meitasuzņēmumiem piederēja nedaudz vairāk kā 500 nekustamie īpašumi, bet patlaban pārdota nepilna puse.

2013.gadā tika pārdoti pieci "Latvijas Krājbankas" kredītportfeļi, kuru kopējā vērtība mērāma vairākos desmitos miljonu eiro.

Pagājušajā gadā tika atgūti arī kredīti vairāk nekā 57 miljonu eiro apmērā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!