Foto: LETA

Bankas "Citadele" investora izvērtēšana patlaban vēl ir procesā, informē Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Avotiņa.

FKTK ir sagatavojusi savu lēmuma priekšlikumu un iesniegusi to Eiropas Centrālajai bankai (ECB). Tālāko lēmuma pieņemšanas procesu virza ECB, tāpēc precīzu datumu, kad tiks pieņemts lēmums, nevar nosaukt, paskaidroja FKTK pārstāve. FKTK pašlaik arī nesniedz sīkākus komentārus par savu sagatavoto lēmuma priekšlikumu.

Iepriekš noteiktais lēmuma pieņemšanas termiņš - 26.marts - tika pagarināts, jo izvērtēšanas procesa laikā FKTK no investoriem bija jāpieprasa papildu informācija. Tikai pēc visas pieprasītās informācijas saņemšanas uzraudzības iestādes varēs pabeigt izvērtēšanas procesu un pieņemt gala lēmumu.

Atbilstoši Kredītiestāžu likumam būtiskās līdzdalības ieguvēji tiek izvērtēti 60 darba dienu laikā no dienas, kad ieguvējam nosūtīts paziņojums par vērtēšanas sākšanu vai saņemta visa pieprasītā papildu informācija, izvērtēšanas periodā neieskaitot dienu skaitu no papildu informācijas pieprasīšanas līdz tās saņemšanai, informē FKTK.

Kā ziņots, pagājušā gada nogalē valdības apstiprinātā bankas "Citadele" investora "Ripplewood Advisors LLC" meitaskompānija "RA Citadele Holdings LLC" iesniedza FKTK iesniegumu un dokumentus būtiskas līdzdalības atļaujas saņemšanai.

Saskaņā ar 2014.gada 5.novembrī parakstīto bankas "Citadele" akciju pirkuma līgumu "RA Citadele Holdings LLC" un 12 starptautisku investoru grupa vēlas iegūt visu valsts īpašumā esošo bankas daļu jeb 75% akciju mīnus viena akcija.

Investora izvērtēšanas procesā FKTK balstījās uz pieciem galvenajiem likumā noteiktajiem kritērijiem - brīvā kapitāla pietiekamība, finansiālā stabilitāte, ieguldīšanai paredzēto līdzekļu izcelsmes legalitāte, investora reputācija un biznesa plāns.

ECB lēmuma pieņemšanā tiek iesaistīta, jo pērn novembrī stājās spēkā vienotais uzraudzības mehānisms, kas paredz, ka visi būtiskie lēmumi Eiropas banku uzraudzības nodrošināšanai tiek pieņemti, valsts kompetentajām iestādēm sadarbojoties ar ECB.

Saskaņā ar pērn novembrī noslēgto pirkuma līgumu investors par bankas "Citadele" akcijām maksās 74 miljonus eiro. Tika gan pieļauts, ka pārdošanas cena var mainīties atkarībā no bankas darbības rādītājiem līdz 2014.gada beigām salīdzinājumā ar plānotajiem rādītājiem. Visi ieguvumi no iespējamās cenas korekcijas tiks ieguldīti bankas kapitālā.

Iepriekš tika ziņots, ka pēc darījuma noslēgšanas "Ripplewood" piederēs 22,4% akciju, bet pārējiem starptautiskajiem investoriem - 52,6% bankas akciju. Savukārt Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka savā īpašumā saglabās 25% bankas kapitāldaļu.

Saskaņā ar neauditētajiem rādītājiem "Citadeles" grupa 2014.gadu noslēgusi ar 31,1 miljona eiro peļņu, kas ir par 129% vairāk nekā 2013.gadā. 2014.gadā grupas kopējie aktīvi bija 2,85 miljardi eiro. Grupas kredītportfelis bija 1,08 miljardi eiro, bet noguldījumu portfelis - 2,52 miljardi eiro.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!