Foto: Pixabay

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir nosūtījusi uzaicinājumu Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrai (LIAA) iesniegt projektu Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējuma saņemšanai, lai nodrošinātu finansējuma pieejamību biznesa ideju īstenošanai un uzņēmējdarbības attīstībai Latvijā. Šīm aktivitātēm no ERAF pieejami aptuveni 52,5 miljoni eiro, informē CFLA.

Ekonomikas ministrijas izstrādātajā ES fondu programmā paredzēts nodrošināt finansējuma pieejamību biznesa idejas īstenošanai un uzņēmējdarbības attīstībai mazajiem un vidējiem uzņēmumiem (MVU) Latvijā.

Paredzēts veicināt aktivitātes, kas paaugstina inovatīvo komersantu īpatsvaru ekonomikā un sekmē uzņēmējdarbību, kas vērsta uz augstas pievienotās vērtības radīšanu vidēji augsto un augsto tehnoloģiju un radošo industriju jomā, kā arī veicināt eksporta pieaugumu atbalstītajos uzņēmumos, tādejādi sniedzot ieguldījumu Latvijas viedās specializācijas stratēģijas mērķu sasniegšanā.

Ekonomikas ministrija arī veido sadarbību ar Kultūras ministriju, veidojot Radošo industriju inkubatoru, kas sniegs atbalstu jauniem uzņēmumiem un biznesa idejām, kas pārstāv radošo industriju jomu.

Plānots, ka programmas ietvaros līdz 2029. gada 31. decembrim tiks sasniegti šādi rezultāti: ar grantiem atbalstīti 285 uzņēmumi, atbalstītie jaunie uzņēmumi – 192, nefinansiālu atbalstu saņēmuši– 422 uzņēmumi, pirmsinkubācijā un inkubācijā atbalstīto uzņēmumu skaits - 384.

Šajā programmā pieejamais kopējais attiecināmais finansējums ir 61 805 739 eiro, tai skaitā ERAF finansējums – 52 534 877 eiro un valsts budžeta finansējums – 9 270 862 eiro. Maksimālais attiecināmais ERAF finansējuma apmērs nepārsniedz 85 procentus no projekta kopējā attiecināmā finansējuma.

Projekta iesniegums LIAA jāiesniedz līdz š.g. 5. septembrim, tā vērtēšana paredzēta līdz 15. septembrim. Projektu atlases dokumentācija publicēta CFLA tīmekļvietnē.

ERAF atbalsts projekta īstenošanai paredzēts 1.2.3. specifiskā atbalsta mērķa "Veicināt ilgtspējīgu izaugsmi, konkurētspēju un darba vietu radīšanu MVU, tostarp ar produktīvām investīcijām" 1.2.3.1. specifiskā atbalsta mērķa pasākuma "Atbalsts MVU inovatīvas uzņēmējdarbības attīstībai" ietvaros.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!