Latviešiem patīk sevi salīdzināt ar kaimiņvalstīm, dažos aspektos esam priekšā, bet citur atpaliekam. Viena no nozarēm, kur "lēnie" kaimiņi ir krietni priekšā, ir savas naudas saprātīga apsaimniekošana. Igauņi ir naskākie investori Baltijā un, lai arī nav būtiski bagātāki par latviešiem, rūpējoties par savu nākotni un valsts ekonomiku, labprāt iegādājas akcijas un citus finanšu instrumentus. Viens no cilvēkiem, kas šo kultūru gadiem kopis, ir grāmatu autors un finanšu eksperts Jāks Rosāre. Viņš nule izdevis savu grāmatu latviešu valodā. Par to un daudz ko vairāk viņš runāja raidījumā "Nākotnes kapitāls".

Jāks Rosāre savu investora ceļojumu sāka vēl vidusskolā. Somu eksperta grāmatas pamudināts, viņš kopā ar tēvu devās uz banku, lai atvērtu vērtspapīru kontu. Savukārt skolā, kad klasesbiedri starpbrīžos skrēja pie datoriem, kas tolaik vēl ne tuvu nebija katra Baltijas iedzīvotāja mājās, viņš gāja pārbaudīt akciju cenas biržā.

Tā arī viņš ir veidojis savu karjeru – ieguldot pats un stāstot citiem, kā to darīt. Iepriekšējā desmitgadē viņa grāmatu lasīja igauņi un skolas deva saviem absolventiem, nu kārta latviešiem.

Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.

Lūdzu, uzgaidi!

Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...

Loading...

Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!