Foto: Publicitātes foto

Militārie draudi un iespējami laba aizsardzība uzbrukuma gadījumā šobrīd nodarbina ne tikai nozarē strādājošo, bet arī tehnoloģiju uzņēmumu prātus. Tāpēc jaunuzņēmumu un tehnoloģiju konferences "TechChill" fokuss šogad būs militārās un aizsardzības tehnoloģijas.

Notiks gan dažādu produktu prezentācijas, gan ekspertu diskusijas. "TechChill" apmeklēs arī Ukrainas delegācija, kuras sastāvā būs 20 jaunuzņēmumi, kas aktīvi turpina darbu, neskatoties uz sarežģīto situāciju valstī. Savukārt kaimiņi lietuvieši ieradīsies ar īpaši organizētu vilciena reisu.

"Katram ir jādara tas, ko viņš prot vislabāk, un attiecīgi arī jāizsver, kādu palīdzību var piedāvāt militārā apdraudējuma gadījumā. Jaunuzņēmumu un tehnoloģiju uzņēmumu kopiena jau iepriekš ir ļoti veiksmīgi sevi parādījusi darbā krīzes apstākļos. Piemēram, pandēmijas sākumā tā ātri pārorientējās un palīdzēja tapt dažādiem tolaik aktuāliem un nepieciešamiem risinājumiem. Tagad esam gatavi "salikt galvas kopā", lai palīdzētu veidot risinājumus, kas varētu būt noderīgi jau tagad Baltijas valstu militārās aizsargspējas stiprināšanai," saka jaunuzņēmumu un tehnoloģiju konferences "TechChill" vadītāja Annija Mežgaile.

Lietuvas delegācijas sastāvā būs gan investori, gan jaunuzņēmumi, gan tehnoloģiju un biznesa entuziasti. Paredzams, ka Rīgā ar īpašo vilciena reisu ieradīsies 150 uzņēmēji no Lietuvas. Viņu vidū būs arī nozīmīgākie tehnoloģiju un jaunuzņēmumu organizāciju pārstāvji.

Jaunuzņēmumu un tehnoloģiju konferenci "TechChill" apmeklēs arī aptuveni 30 Ukrainas jaunuzņēmumu delegācija, kuras ierašanos organizē Ukrainas Digitālās transformācijas ministrija sadarbībā ar ekosistēmas partneriem. Konferencē šiem jaunuzņēmumiem būs atvēlēts īpašs stends. Daži no tiem ir ieguvuši iespēju startēt "Fifty Founders Battle" jeb prezentāciju konkursā. Atsevišķi visus Ukrainas jaunuzņēmumus būs iespēja satikt arī īpašā pasākumā "TechChill" pirmajā dienā 17. aprīlī.

Jaunuzņēmumu un tehnoloģiju konferences "TechChill" programmā šogad novārtā netiks atstātas arī citas jaunuzņēmumu un tehnoloģiju jomas aktualitātes. Eksperti diskutēs, kā mākslīgā intelekta (MI) lomu nākotnē ietekmēs Eiropas Parlamenta nule apstiprinātais Mākslīgā intelekta akts. Tāpat uzmanība tiks pievērsta nozarēm, kur MI tiek aizvien plašāk izmantots. Arī jaunuzņēmumu un tehnoloģiju vidē ir aktuālas Eiropas Zaļā kursa prasības. Visiem ir jādomā par ilgtspējas jautājumiem un jāturpina meklēt efektīvākie veidi, kā risināt klimata krīzi.

Jaunuzņēmumu un tehnoloģiju konference "TechChill" šogad notiks 13. reizi no 17. līdz 19. aprīlim Rīgā, "Fantadromā" un "Hanzas Peronā".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!