Foto: Publicitātes attēli

Siguldas novada Inčukalna pagastā šovasar darbu sāks lielākā saules elektrostacija novadā, ko attīsta pašmāju investīciju uzņēmums "Merito Partners".

Projekta kopējās izmaksas mērāmas 2,17 miljonu eiro apmērā, no kuriem 1,2 miljoni piesaistīti no bankas "Citadele".

Saules elektrostacija "Inčukalna SES" 4,5 hektāru plašā teritorijā tiks veidota pie Inčukalna pagasta. Teritorijā, kas līdzvērtīga sešiem futbola laukumiem, tiks izvietoti 5600 saules paneļi, bet blakus atradīsies "Virši" degvielas uzpildes stacija.

Foto: Publicitātes attēli

Šobrīd jau ir pabeigta teritorijas sagatavošana, un sākta spēkstacijas konstrukciju un kabeļlīniju izbūve. Šovasar SES teritorijā tiks izvietoti saules paneļi, kam sekos spēkstacijas testēšana un nodošana ekspluatācijā līdz šī gada rudenim. "Inčukalna SES" jauda būs 3,1 MW, un tā gadā saražos vismaz 3 300 000 kWh elektrības, kas atbilst 1650 mājsaimniecību vidējam elektrības patēriņam gadā.

"Inčukalna SES" īpašnieks ir "Merito Partners", kurš ieceres īstenošanai piesaistījis ekspertus no uzņēmuma "Saules Energy". "Merito Partners" kopā ar "Saules Energy" īsteno astoņu elektrostaciju būvniecību Latvijā. "Inčukalna SES" ir starp pirmajām, kas sāks ražot elektrību jau šogad.

Foto: Publicitātes attēli

SIA "Merito Partners" dibināta 2022. gada jūnijā. Patiesais labuma guvējs ir Aigars Kesenfelds, liecina "Lursoft" informācija.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!