Foto: Shutterstock
Lielie starptautiskie tehnoloģiju giganti turpina atlaist darbiniekus, un ar to saistītās izmaksas ir milzīgas, raksta ārvalstu mediji.

Tehnoloģiju gigants "Google" pērn ar darbinieku atlaišanām saistītajām izmaksām atvēlējis vairāk nekā divus miljardus ASV dolāru, liecina jaunākais finanšu pārskats.

Otrdien publicētie "Alphabet" ceturtā ceturkšņa un 2023. fiskālā gada dati liecina, ka uzņēmums šajā ceturksnī lēš atlaišanas izmaksas 700 miljonu ASV dolāru apmērā.

"Google" šo gadu sācis ar papildu darbinieku atlaišanu pēc iepriekšējās kārtas 2023. gada janvārī. Šobrīd uzņēmums atlaiž simtiem darbinieku, kas pārstāv inženierzinātņu un programmatūras komandas.

Pēc 2023. gada janvāra atlaišanām uzņēmums nākamā gada laikā reģistrēja darbinieku atlaišanas pabalstus un ar to saistītās izmaksas 2,1 miljarda ASV dolāru apmērā.

Nupat par darbinieku samazināšanu paziņojis arī "PayPal", kuram nākšoties atlaist 2500 darbinieku, kas veido 9% no kopējā darbinieku skaita.

Par atlaišanām janvārī paziņojuši arī tādi uzņēmumi kā "Microsoft" un "eBay".Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!