Foto: LETA
VAS "Latvijas pasts" atsavinās vairāk nekā 20 kompānijai piederošos īpašumus, liecina "Latvijas pasta" publiskotā informācija par decembrī akcionāru sapulcē pieņemtajiem lēmumiem.

Akcionāru sapulcē tika nolemts atsavināt vairāk nekā 20 kompānijai piederošus īpašumus, skaidrojot, ka nekustamie īpašumi vairs nav nepieciešami "Latvijas pasta" pamatdarbības nodrošināšanai.

Tostarp "Latvijas pasts" pārdos nekustamo īpašumu "Pildas pasta nodaļa" un "Vecslabadas pasta nodaļa" Ludzas novadā, "Pūres pasta māju" un "Pasta māju" Tukuma novadā, "Pasta nodaļu" Vainovā, Rēzeknes novadā, kā arī nekustamo īpašumu "Pasta Atvari" Dienvidkurzemes novadā.

Vienlaikus kompānija atsavinās nekustamo īpašumu "Mazbrūveri" Ventspils novadā, "Pasta māju" Rendā, Kuldīgas novadā, "Rotas-2" Dobeles novadā, nekustamo īpašumu Klēts ielā 1, Gulbenē, un īpašumu Kosmonautu ielā 14, Varakļānu novadā.

Tāpat akcionāri nolēma atsavināt nekustamo īpašumu Rūpnīcas ielā 3, Cēsu novadā, īpašumu Miera ielā 4, Skaistā, Krāslavas novadā, īpašumu Ezeru ielā 19, Augšdaugavas novadā, kā arī īpašumu Saules ielā 3, Riebiņos, Preiļu novadā.

Vienlaikus nolemts pārdot ēku nekustamajā īpašumā "Pasta māja", Stružānos, un saistīto zemes gabalu "Vecstrūžānu pasta nodaļa" Rēzeknes novadā, nekustamo īpašumu "Vijas" Valkas novadā, īpašumu "Lendži" Lendžos, Rēzeknes novadā, kā arī īpašumu "Avīze" Istalsnā, Ludzas novadā.

Tostarp atsavinās nekustamo īpašumu "Pasta telegrāfa kantoris" Jēkabpils novadā, nekustamo īpašumu "Bebri 1" Augšdaugavas novadā, kā arī ēku īpašumā "Pasts" un saistīto zemes gabalu "Vilnīši" Krāslavas novadā.

Tāpat akcionāru sapulcē pieņemta zināšanai "Latvijas pasta" valdes sniegtā informācija, ka "Latvijas pasta" atalgojuma sistēmas nolikumā darbiniekiem paredzētie nosacījumi ir samērīgi un atbilstoši kapitālsabiedrības saimnieciskās darbības rezultātiem.

"Latvijas pasta" apgrozījums pagājušajā gadā bija 100,009 miljoni eiro, kas ir par 5,1% mazāk nekā 2021. gadā, kā arī uzņēmums strādāja ar 2,21 miljona eiro peļņu pretēji zaudējumiem gadu iepriekš.

"Latvijas pasts" nodrošina pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. "Latvijas pasts" ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā apmēram 2500 darbinieku.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!