Banku augstskol
Foto: F64

Jauno "Luminor Bank" triju gadu laikā iecerēts sagatavot sākotnējam publiskajam piedāvājumam (IPO) un akciju kotēšanai biržai, žurnālistus šodien informēja bankas valdes priekšsēdētājs Erki Rāzuke (Erkki Rassuke).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vienlaikus viņš norādīja, ka tam būs vajadzīgs saskaņojums no Eiropas Centrālās bankas (ECB), ņemot vērā, ka "Luminor Bank" būs sistēmiski nozīmīga banka ECB uzraudzībā.

Savukārt bankas padomes priekšsēdētājs Nils Melngailis pauda, ka "Luminor Bank" no konkurentiem atšķirs biznesa apmērs apvienojumā ar vietēju lēmumu pieņemšanu.

Viņš norādīja, ka tādējādi banka spēs straujāk reaģēt uz klientu vajadzībām un dažādu risinājumu attīstīšanu. "Luminor Bank" fokuss ir vērsts uz Baltijas valstu iedzīvotājiem, kā arī vietējiem un starptautiska mēroga uzņēmumiem.

Bankas pārstāvji skaidroja, ka "Nordea Bank" un DNB apvienotā banka "Luminor Bank", kas darbu sāka svētdien, 1.oktobrī, ir jauna, neatkarīga banka un finanšu pakalpojumu sniedzējs Baltijā ar neatkarīgu pārvaldi un sadarbības iespējām ar mātesuzņēmumiem.

Apvienošanas darījums ļaus "Luminor Bank" kļūt par trešo lielāko finanšu pakalpojumu sniedzēju banku nozarē Baltijā ar 16% tirgus daļu noguldījumos un 23% kreditēšanā. Kopējais "Luminor Bank" aizdevumu apmērs sasniegs aptuveni 12 miljardus eiro, ieskaitot gan privātpersonu, gan uzņēmumu aizņēmumus, savukārt noguldījumu apmērs sasniegs deviņus miljardus eiro. "Luminor Bank" pirmā līmeņa pamata kapitāla rādītājs būs 17%, kas atbilst 1,6 miljardus eiro.

No oktobra "Luminor Bank" sākusi darbu jaunā vadības komandas sastāvā. Valdes priekšsēdētājs ir Rāzuke, bankas vadītāja Latvijā - Kerli Gabriloviča. "Luminor Bank" padomes priekšsēdētāja amatu ieņem Melngailis.

Iepriekš bankas pārstāvji norādīja, ka "Luminor Bank" plāno kļūt par vadošo finanšu pakalpojumu sniedzēju Baltijas reģionā, kas apvienos zināšanas par vietējo tirgu un orientāciju uz klientu ar ilglaicīgu Ziemeļu valstu pieredzi banku nozarē. "Luminor Bank" mērķa klienti būs vietējie un Baltijas līmeņa uzņēmumi, kā arī finansiāli aktīvi un uzņēmīgi cilvēki.

Pēc banku apvienošanās uz noteiktu laiku klientu apkalpošana notiks kā ierasts - klientu konti, kontu numuri, līgumi un maksājumu kartes, kā arī spēkā esošie kodi un paroles saglabāsies nemainīgi. Tāpat nemainīsies klientu spēkā esošās saistības un "Luminor Bank" turpinās sniegt finanšu pakalpojumus kā ierasts. "Tas nozīmē, ka tuvākajā nākotnē klientu bankas konti un maksājumu apstrāde tiks organizēta pašreizējās banku sistēmās. Tādējādi klienti līdz noteiktam laika brīdim turpinās izmantot esošos banku risinājumus - internetbanku, mobilo banku un citus ikdienas finanšu risinājumus," skaidroja bankā.

Plānots, ka pirmās klientiem redzamākās izmaiņas pašreizējo produktu un pakalpojumu piedāvājumos paredzētas "Luminor Bank" pirmo 100 darbības dienu laikā.

Pēc aktīvu apmēra "Nordea Bank" Latvijas filiāle 2017.gada jūnija beigās bija ceturtā lielākā banka Latvijā, bet "DNB Banka" - septītā lielākā banka Latvijā, liecina Latvijas Komercbanku asociācijas dati.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Luminor Bank Baltija DNB Eiropas Centrālā banka Latvijas Komercbanku asociācija Nils Melngailis Nordea
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form