Abonētās drukātās preses izdevumu piegādes kompensēšanai KM piedāvā apspriest trīs modeļus
Foto: LETA

Izpildot valdības doto uzdevumu, Kultūras ministrija (KM) izstrādājusi un starpinstitūciju saskaņošanā nodevusi trīs iespējamos modeļus, kādos nodrošināt abonēto drukātās preses izdevumu piegādi un pilnveidot drukāto mediju atbalstu Latvijā, portālu "Delfi" informēja ministrijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pirmais no tiem paredz saglabāt līdzšinējo abonētās preses izdevumu piegādes kārtību – turpināt piegādāt abonētos preses izdevumus par samazinātu tarifu, savukārt zaudējumus, ko tas rada piegādātājam, kompensē no valsts budžeta līdzekļiem.

Otrais modelis piedāvā abonētās preses piegādes veikt, piemērojot tarifu, kas atbilst Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) apstiprinātajai pakalpojuma pašizmaksai, savukārt, lai sniegtu atbalstu drukāto mediju segmentam un nepieļautu informatīvās telpas sašaurināšanos, Mediju atbalsta fondā (MAF) paredzēt papildu valsts budžeta finansējumu, ko novirzīt preses izdevējiem daļējai abonēto izdevumu piegādes izmaksu segšanai.

Savukārt trešais modelis paredz abonētās preses piegādes veikt par tarifu, kas atbilst SPRK apstiprinātajai pakalpojuma pašizmaksai, savukārt, lai sniegtu atbalstu drukāto mediju segmentam un nepieļautu informatīvās telpas sašaurināšanos, atbalsta daļu, kas otrajā piedāvātajā modelī tiek sadalīta ar MAF starpniecību, piedāvā sniegt drukātajiem preses izdevumiem, samazinot gan pievienotās vērtības nodokli (PVN) no 12% uz 5%, gan PVN abonētās preses piegādes pakalpojumam no 21% uz 0%, un atlikušo atbalsta summu piešķirt drukātajiem medijiem ar MAF starpniecību.

"Lai arī priekšroka būtu dodama līdzšinējai preses piegādes stabilitātei, vienlaikus apzinos, ka šis jautājums skar arī citas nozares un rada nepieciešamību sabalansēt vairākus valstiski būtiskus aspektus. Ceru, ka diskusijas laikā nonāksim pie labākā iespējamā risinājuma. Turpmāko sarunu gaitā mums visiem ir jāņem vērā tas, ka drukātā prese joprojām ir būtisks informācijas avots daudziem Latvijas iedzīvotājiem, kā arī tā kalpo par nozīmīgu informatīvās telpas sastāvdaļu," akcentē kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA).

Pie konceptuālā ziņojuma "Abonētās preses izdevumu piegādes nodrošināšana un drukāto mediju atbalsta pilnveides iespējas" izstrādes piesaistīti arī Satiksmes, Tieslietu, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Konkurences padomes, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK), VAS "Latvijas Pasts," VSIA "Latvijas Vēstnesis" un Latvijas Preses izdevēju asociācijas (LPIA) pārstāvji.

Izstrādājot konceptuālo ziņojumu, analizēti gan VAS "Latvijas Pasts" sniegtie dati par abonēto preses izdevumu piegādēm, gan LPIA un VAS "Latvijas Pasts" prognozes par dažādiem risinājuma scenārijiem; atzinumu ar priekšlikumiem par abonēto preses izdevumu piegādes nodrošināšanu un drukāto mediju atbalsta pilnveides iespējām sniedzis arī zvērinātu advokātu birojs "Šķiņķis Pētersons".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Konkurences padome Kultūras ministrija Latvijas Pasts Nauris Puntulis Prese PVN SPRK
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form