'airBaltic' jaunā 'Bombardier' lidmašīna – aviācijas nākotne, nevis giganta noriets, pārliecināts uzņēmums
Foto: Publicitātes foto

Vilcienu un lidmašīnu ražotājs "Bombardier" ir Kanādas provinces Kvebekas lepnums, tomēr jau gadiem uzņēmums piedzīvo finansiālas nedienas. Kompānijas galvenā cerība un arī dārgākais projekts – "C Series" lidmašīnas modelis, kura mazākais variants CS100 šovasar nonācis pie pirmā klienta "Swiss", bet lielākais – CS300 – pēc mēneša tiks piegādāts pirmajam klientam, proti, Latvijas aviosabiedrībai "airBaltic".

Nedz "Bombardier", nedz "airBaltic" vadība nepieļauj nekādas šaubas – "C Series" ir modernākā lidmašīna kategorijā 100 – 140 pasažieriem. Tomēr divarpus gadu aizkavēšanās, kas krietni sadārdzinājusi "C Series" programmu, un paša uzņēmuma finanšu problēmas rada raizes gan investoriem, gan potenciālajiem klientiem.

Tikai ne Kvebekā – provinces valdība "C Series" programmā investējusi miljardu ASV dolāru, savukārt privāts pensiju fonds "Bombardier" holdingkompānijā - vēl pusotru miljardu dolāru. "Bombardier" bāzes pilsētā Monreālā nejauši satikti cilvēki atklāj, ka pa lētu naudu iegādājušies uzņēmuma akcijas un ir pārliecināti, ka tiklīdz jaunās lidmašīnas "aizies gaisā", viņi savas investīcijas atpelnīs. Jau vismaz kopš pērnā gada beigām uzņēmums cenšas pārliecināt arī Kanādas federālo valdību par investīcijām aptuveni miljarda ASV dolāru apmērā.

Šo iemeslu dēļ "C Series" programmas komerciālu panākumu likmes ir ļoti augstas. Uzņēmums vēlas mest izaicinājumu "Boeing" un "Airbus", konkrētajā kategorijā konkurentiem atņemot 50% tirgus daļu, tiekoties ar žurnālistiem un lidsabiedrības pārstāvjiem, pirmās "airBaltic" lidmašīnas atklāšanas ceremonijā atklāj "Bombardier" vadība.

Source

DELFI Bizness

Tags

airBaltic Airbus Boeing Bombardier Kanāda Lasāmgabali Lidmašīna Martins Gauss
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form