EK apstiprina 33,4 miljonu eiro pasākumu, lai rekapitalizētu 'airBaltic'
Foto: Publicitātes foto

Eiropas Komisija ir apstiprinājusi 33,4 miljonu eiro vērtu pasākumu "airBaltic" rekapitalizācijai koronavīrusa pandēmijas kontekstā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pasākums tika apstiprināts saskaņā ar valsts atbalsta pagaidu regulējumu.

Koronavīrusa pandēmijas un ceļošanas ierobežojumu dēļ, kuri Latvijai un citām valstīm bija jāievieš, lai ierobežotu vīrusa izplatīšanos, "airBaltic" cieta ievērojamus saimnieciskās darbības zaudējumus un piedzīvoja krasu satiksmes un pelnītspējas kritumu. Pašlaik aviosabiedrībai ir nopietns saistību neizpildes un maksātnespējas risks. Uzņēmuma galvenais akcionārs ir Latvijas valsts, kuras līdzdalība tajā pēc 2020. gada 3. jūlijā apstiprinātās rekapitalizācijas pašlaik ir aptuveni 97% apmērā. Pašreizējā 33,4 miljonu eiro rekapitalizācija, kas tiks veikta līdz 2022. gada jūnija beigām, nodrošinās valsts līdzdalību gandrīz 98% apmērā.

Komisija konstatēja, ka Latvijas pasākums atbilst ES pagaidu regulējuma nosacījumiem. Konkrēti, pirmkārt, kapitāla iepludināšana nepārsniegs minimumu, kas nepieciešams, lai nodrošinātu "airBaltic" dzīvotspēju, un kapitāla pozīcija tiks atjaunota, nepārsniedzot to, kāda tā bija situācijā pirms koronavīrusa pandēmijas. Otrkārt, līdzekļi tiks piešķirti ne vēlāk kā 2022. gada 30. jūnijā. Komisija secināja, ka rekapitalizācijas pasākums ir samērīgs, piemērots un vajadzīgs, lai novērstu nopietnus traucējumus dalībvalsts ekonomikā.

"airBaltic", kura galvenā bāze atrodas lidostā "Rīga", ir lielākā aviosabiedrība Latvijā, un tai ir nozīmīga loma Latvijas ekonomikā – īpaši tāpēc, ka tā nodrošina būtiskus savienojamības pakalpojumus Latvijā, no Latvijas uz citiem Eiropas un starptautiskiem galamērķiem, kā arī no šiem galamērķiem uz Latviju.

Paralēli tam EK ir konstatējusi, ka Latvijas atbalsta pasākums 11,6 miljonu eiro apmērā koronavīrusa dēļ radītā kaitējuma kompensēšanai ir saskaņā ar ES noteikumiem par valsts atbalstu. Šī pasākuma mērķis ir kompensēt aviosabiedrībai zaudējumus, kas no 2020. gada 16. jūnija līdz 2021. gada 14. jūnijam radušies koronavīrusa pandēmijas un Latvijas un citu valstu noteikto ceļošanas ierobežojumu dēļ.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.