Pasta uzņēmumi nosaka sūtījumu saņemšanas datumus piegādei līdz Ziemassvētkiem
Foto: PantherMedia/Scanpix

Pasta uzņēmumi no vairākiem desmitiem valstu Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) sistēmā publiskojuši datumus, līdz kuriem tiem konkrētajās valstīs jābūt saņēmušiem pasta sūtījumus, lai tos gala adresātiem varētu piegādāt līdz Ziemassvētkiem, informē "Latvijas Pasts".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Nosacījums attiecas uz sūtījumu saņemšanu pasta uzņēmumā, nevis robežas šķērsošanu un sūtījuma fiksēšanu attiecīgajā lidostā – jārēķinās, ka no brīža, kad sūtījums pieņemts lidostā, līdz laikam, kad to saņem pasta uzņēmums, var paiet pat vairākas dienas, brīdina "Latvijas Pasts".

Šī informācija ir svarīga, plānojot svētku dāvanu nosūtīšanu ārpus Latvijas robežām, lai adresāti attiecīgajās valstīs tās pagūtu saņemt savlaicīgi. Savukārt "Latvijas Pastā" gan vietējiem, gan ārvalstu sūtījumiem jābūt saņemtiem līdz 20.decembrim, lai uzņēmums tos pagūtu piegādāt līdz Ziemassvētkiem.

Gatavojoties gada nogalei, kad visā pasaulē pasta sūtījumu apjoms pieaug vairākkārt, "Latvijas Pasts" aicina savlaicīgi veikt pirkumus vietējos un ārvalstu interneta veikalos, kā arī nosūtīt svētku apsveikumus un dāvanas, lai sūtījumi adresātus Latvijā un ārvalstīs sasniegtu līdz gaidāmajiem svētkiem.

Pagaidām šādu informāciju ir snieguši aptuveni 30 dažādu valstu pasta uzņēmumi, taču, iespējams, to skaits tuvākajā laikā palielināsies. Papildu faktors, kas šogad negatīvi iespaido sūtījumu piegādes iespējas un termiņus, ir Covid-19 ietekme, sašaurinot pasažieru aviopārvadājumus, ar kuriem piegādā pasta sūtījumus, un ierobežojot piegādes nosacījumus konkrētās valstīs, akcentē "Latvijas Pastā".

Dažādās valstīs pasta uzņēmumi noteikuši atšķirīgus piegādes datumus pirms Ziemassvētkiem: ir valstis, kuru pasta uzņēmumos noteiktā datumā jābūt saņemtiem visa veida pasta sūtījumiem, lai tos paspētu piegādāt laikus, un ir valstis, uz kuru pasta uzņēmumiem atšķirīgiem sūtījumu veidiem jābūt piegādātiem atšķirīgos datumos. Piemēram, Igaunijas pastā gan vēstulēm, gan sīkpakām, gan pakām jābūt saņemtām līdz 14.decembrim, Lietuvas pastā – vēstulēm un sīkpakām līdz 15.decembrim, pakām – līdz 16.decembrim, Somijas pastā vēstulēm un sīkpakām – līdz 19.decembrim, pakām – līdz 21.decembrim, bet Kanādas pastā – sīkpakām līdz 4.decembrim, pakām – līdz 12.decembrim, vēstulēm – līdz 14.decembrim.

Precīza informācija ar valstīm, kuru pasta uzņēmumos sūtījumiem piegādei līdz Ziemassvētkiem jābūt saņemtiem noteiktos datumos, pieejama šeit.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Igaunija Kanāda Latvijas Pasts Lietuva Pasta Somija Ziemassvētki
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form