Romantika! Kā atkal piedzīvot vecos, labos laikus
Foto: Isaac Benhesed / cc

Pārāk mierīgu dzīvi dažādo atklātas sarunas, bezmērķīgas pastaigas, eksperimenti gultā un ne tikai. Pat vislieliskākās attiecības ar laiku pārvēršas rutīnā. Šķiet, it kā rozā briļļu, taureņu vai kā vēl to var nodēvēt par periodu, kas piedzīvots attiecību sākumā, būtu palicis pagātnē un vairs neatgriezīsies.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tomēr eksperti atzīmē, ka tādas izmaiņas ir absolūti dabiskas. Nav nekā slikta attiecībās, kuras kļūst mierīgas un paredzamas. Psiholoģe un socioloģijas profesore Terija Orbuha vietnē "Brides" to nodēvējusi par partneru mīlestību. Tādas jūtas arī notur cilvēkus kopā. Tomēr, ja vēlies atgriezt kādreizējo neparedzamību attiecībās un romantiku, sāc ar 10 soļiem, ko piedāvā speciāliste.

Izrunājies ar partneri

Ilgas sarunas un diskusijas reti asociē ar romantiku. Tomēr godīgs dialogs par to, kas tev pietrūkst un kā tu jūties, var izglābt pāri, kad attiecības nonākušas strupceļā.

Orbuha iesaka parunāties par to, kāda ir romantikas izpratne katram no pāra. Tāda saruna atgādinās, ka tikai tu un tavs mīļotais cilvēks esat atbildīgi par attiecību kvalitāti, bet tas savukārt nozīmē, – jūsu abu spēkos ir tajās atgriezt kaisli un dzirksti.

Sāc ar mazumiņu

Pat nelieli žesti un maiguma izpausmes var pacelt romantikas saikni jaunā līmenī. Noskūpsti un apskauj partneri, kad dodies uz darbu un atgriežoties mājās. Lai par ieradumu kļūst kopīgas vakariņas, kurās viens otram varat izstāstīt, kā pagājusi jūsu diena. Biežāk saki mīļotajam, kāpēc esi pateicīga viņam un kas tev viņā patīk. Ja uz darbu dodies agrāk, atstāj uz nakts skapīša mazu zīmīti ar kādiem mīļiem vārdiem. Flirtējiet ar ziņām dienas laikā savās viedierīcēs.

Savstarpēja pateicība un atzinība – labākais pamats laimīgām attiecībām, uzsver eksperte.

Atgriezieties pagātnē

Atmiņas par maigiem, jutekliskiem un vienkārši laimīgiem brīžiem, kas pavadīti kopā, palīdz satuvināties. Atrodi plauktiņā sen dāvināto Valentīndienas apsveikuma kartīti, ko tavs partneris tev pasniedza kaut kad... Pārlasi jūsu abu saraksti pirmajās satikšanās dienās. Pārlūko kāzu, medusmēneša vai citu kopīgu ceļojumu fotogrāfijas.


To visu var darīt, kopā pavadot laiku un cieši apskaujoties, atceroties interesantākos notikumus no kopdzīves. Tāds vakars var palīdzēt izrauties no rutīnas un sniegt otru elpu attiecībās.

Atkārtojiet romantiskos brīžus


Pēc tam, kad abi esat atcerējušies pagātni, virzieties vēl soli uz priekšu – atkārtojiet visspilgtākos un skaistākos brīžus.
Apmeklējiet abi vietas, kur satikāties, vai atkārtoti sarīkojiet pirmo randiņu. Visticamāk, abi piedzīvosiet patīkamu nostalģiju un tās pašas trīsas, ko jutāt, kad viss tikai sākās.

Velti uzmanību partnerim

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma


Ar laiku mūs savā varā pārņem darbs, mājās veicamie pienākumi un ikdienas stress, – un mēs nedaudz piemirstam par mīļoto cilvēku. Tā ir viena no galvenajām kļūdām attiecībās. Īpaši, kad ģimenē aug bērni.
Lai kāds haoss nevaldītu tev apkārt, neaizmirstiet apskauties un painteresēties par otra cilvēka sajūtām, kad abi satiekaties pēc smagas darba dienas. Tāda uzvedība var palīdzēt saglabāt godbijīgas attiecības un kļūt par labu piemēru jūsu bērniem, jo viņiem taču ir jāredz, cik silta saikne ir starp vecākiem!

Paliec tāds, kāds esi


Lai atgrieztu romantiku, obligāti nav nepieciešams fokusēties uz mīļoto cilvēku. Ne mazāk svarīgi ir veltīt uzmanību pašam sev. Daudzi sevi pazaudē attiecībās un kļūst tādi, kādus vēlas redzēt viņu partneri. Neiekrīti šādās lamatās un neaizmirsti par savām interesēm, mudina eksperte.


Kad esi pārliecināts par sevi un nodarbojies ar to, kas tev patīk, tev ir daudz vairāk spēka un vēlēšanās pievērsties arī attiecībām. Turklāt, paliekot tādam, kāds esi, tu saglabā noslēpumainību, kas baro romantisko saikni. Tavs mīļotais noteikti pamanīs, cik tu esi dziļa un dažāda personība, un cik daudz otrs vēl par tevi varēs uzzināt.

Izveido vēlmju sarakstu


Lai izvairītos no rutīnas, abi ieviesiet sarakstu, kurā iekļaut to, ar ko vēlētos nodarboties pāris tuvāko gadu laikā. Iespējams, izlēkt ar izpletni, doties ceļojumā ar automašīnu vai iemācīties vizināties ar kaitbordu.
Sarakstā neiekļauj savas personīgās vēlmes, bet gan to, ko jūs abi kopā vēlētos darīt. Šādas vēlmju kartes izveidošana ienesīs kopdzīvē romantiku un pozitīvismu. Tas jūs abus satuvinās, pat ja neizpildīsiet visus punktus no sagatavotā saraksta.

Dažādo ikdienu


Ja tev pietrūkst piedzīvojumu, izdomā idejas neparastiem un ekstremāliem randiņiem. Dažreiz mēs atsakāmies no spontānām un jautrām avantūrām par labu stabilitātei. Bet – velti! Tieši tās attiecības papildina ar romantiku.

Izmēģiniet kāpšanu klintīs (ne jau uzreiz reālās!), laivot pa upi, pavizināties gaisa balonā vai izmēģināt tango soļus. Derēs jebkura kopīga nodarbe, kas paaugstinās adrenalīna līmeni un liks tev izkāpt no savas komforta zonas.

Ja tev nepatīk nekas ekstrēms, sarīko sev ar partneri nelielu kvestu vai dārgumu meklēšanu pēc jūsu attiecību motīviem. Tāds randiņš paliks atmiņā ilgu laiku, ir pārliecināta eksperte.

Izraujies no sadzīves rūpēm


Pašā attiecību sākumā jūs abi droši vien katras brīvdienas braucāt uz kādu jaunu vietu, bezmērķīgi pastaigājāties un baudījāt viens otra klātbūtni. Pakāpeniski šīs divas atpūtas dienas tika aizpildītas ar dažādām saimniecības lietām mājās, un, re, tu pat vairs neatceries, kad pēdējo reizi bijāt tikai divi vien.
Pamēģini atrast laiku un "pazust" pilsētas ielās vai dabā ar mīļoto – tikai divatā. Ja jums ir bērni, aizvediet viņus pie vecvecākiem vai noalgojiet aukli kaut uz pāris stundām. Nebūvējiet plānus – vienkārši paklejojiet pa parku, dabas taku un atklājiet sev jaunas, neparastas vietas.

Pamēģiniet ko jaunu seksā


Ar laiku seksa biežums attiecībās mazinās. Un tas ir normāli. Labā ziņa – dažādot intīmos mirkļus un atgriezt nedaudz apdzisušo dzirksteli nemaz nav sarežģīti.

Iesākumā pamēģiniet jaunas pozas, vietas un pat diennakts laiku. Ja esat pieraduši mīlēties tikai un vienīgi savā guļamistabā un tikai pēc pulksten 21, pamēģiniet to darīt vannas istabā pulksten 15.


Neaizmirstiet par pārsteigumiem un patīkamiem, bet negaidītiem mirkļiem, piemēram, spontānu romantisku vakaru ar turpinājumu. Tādi brīži atgriezīs enerģiju jūsu seksuālajā dzīvē un attiecībās kopumā.

Turpinājumā lasi portāla "Delfi" arhīva rakstus, kas varētu palīdzēt saprast, kur, kā un kādēļ ir vērts pacīnīties, lai romantika atkal ienāktu jūsu attiecībās.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.