Laiks ēdienreizei? Izsalkuma pazīmes jaundzimušajam
Foto: Shutterstock

Jaundzimušais ir jābaro, tiklīdz viņš izrāda izsalkuma pazīmes. Raudāšana jau ir vēlīnā izsalkuma pazīme. Bērna zīdīšana ar krūti ir daudz vieglāka un patīkamāka gan mātei, gan bērnam, ja vien mamma spēj pamanīt pirmos signālus par to, ka mazulītis grib ēst.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Bērnu aprūpes speciālisti portālā "Mama" pavisam īsi skaidro, kā pamanīt, ka bērniņš ir izsalcis, lai nepieļautu, ka šī sajūta liek mazulim kļūt arvien satrauktākam.

Ar krūti barota mazuļa izsalkuma pazīmes

Agrīnās

  • Čāpstina ar lūpiņām vai aplaiza lūpas;
  • Atver un aizver mutīti;
  • Mēģina zīst lūpas, rokas, roku un kāju pirkstiņus, rotaļlietas vai apģērbu.

Aktīvās

  • Meklē krūti, esot kādam uz rokām;
  • Ieņem ērtu pozīciju krūtsbarošanai, guļas uz muguras vai ķer aiz apģērba;
  • Knosās;
  • Vairākkārtīgi aizskar mātes rokas vai krūtis.

Vēlīnās (pirms barošanas bērns ir jānomierina)

  • Uzstājīgi groza galvu no vienas uz otru pusi;
  • Raud.

Lūk, te arī daži jautājumi un atbildes par krūtsbarošanu!

"Jaundzimušais visu laiku guļ. Vai viņš jāmodina, lai pabarotu?" Jā, ja bērns pats nemostas, viņš ir jāmodina uz ēšanu. Daudzi jaundzimušie pirmās dzīves dienas vai nedēļas daudz guļ un var nemaz neparādīt izsalkuma pazīmes ar to biežumu, kādam patiesībā mazulītim būtu jābūt. Jaundzimušais jābaro ik reizi, kad viņš signalizē par izsalkumu, kā minimums katras divas stundas dienā vai vismaz reizi naktī. Tiklīdz jaundzimušajam noregulējas labs svarā pieņemšanās režīms (vismaz 115 grami nedēļā bērniem līdz četru mēnešu vecumam), tu vari pārstāt bērnu modināt, lai viņu pabarotu, un ļaut mazulim pašam noregulēt savu grafiku.

Laiks ēdienreizei? Izsalkuma pazīmes jaundzimušajam
Foto: PantherMedia/Scanpix

"Bērns tikko sāka naktīs nogulēt ilgāku laiku. Vai viņš jāmodina, lai pabarotu?" Ja tavs bērns nav sasniedzis mēneša vecumu, tad labāk pamodināt un pabarot viņu naktī – kā minimums katras četras piecas stundas, ja viņš nepamostas pats. Ja bērns ir vecāks par mēnesi, var ļaut viņam naktī gulēt tik, cik viņš vēlas, ja vien viņš normāli pieņemas svarā.

  • Šajā rakstā uzzini pediatres skatījumu par to, kāda būtu normāla svarā pieņemšanās dinamika no dzimšanas līdz pat gada vecumam.

"Bērns bieži zīž savas rociņas. Vai vienmēr tas nozīmē, ka viņš ir izsalcis?" Pēc jaundzimušā perioda roku zīšana ne vienmēr ir drošs rādītājs, ka bērns grib ēst. Sākot no pusotra diviem mēnešiem, bērns labāk sāk kontrolēt savas rokas un ātri sāk tās iepazīt (kā visu pārējo uz šīs pasaules) ar mutes palīdzību. Tāpat daudzi bērni zīž pirkstus laikā, kad šķilas zobiņi. Zobu šķilšanās pazīmes var tikt novērotas vēl nedēļas vai mēnešus, pirms zoba parādīšanās.

Zemāk atradīsi virkni rakstu no "Cāļa" arhīva par jaundzimušā kopšanu un aprūpi mājas apstākļos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Krūtsbarošana
43475167
Jaundzimušais (0-1 mēnesis)
43475167
Zīdaiņa aprūpe
43475167
Zīdaiņa veselība un barošana
43475167
Zīdainis (1-3 mēneši)
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form