Aicina kandidēt 9. Jauniešu Saeimas vēlēšanās
Foto: LETA

Saeima jau devīto gadu aicina jauniešus piedalīties projektā "Jauniešu Saeima" un kandidēt uz 9. Jauniešu Saeimu. Vēlēšanas šogad ilgs no 25. februāra līdz 7. aprīlim.

"Mums visiem ir vienots mērķis – politikai jādarbojas Latvijas un tās cilvēku interesēs. Mēs visi veidojam Latviju. Aicinu jauniešus pieteikt savas idejas, aizstāvēt tās, iegūt jaunas prasmes un pilnveidot sevi, lai nākotnē kļūtu par tiem, kuru lēmumi nodrošina mūsu valsts uzplaukumu," aicinot piedalīties vēlēšanās, pauž Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Lai iekļūtu 9. Jauniešu Saeimā, jaunieši vecumā no 15 līdz 20 gadiem tiek aicināti pieteikt savu ideju virtuālajās vēlēšanu platformā www.jauniesusaeima.lv. Iesaistīties projektā aicināti gan Latvijā, gan ārpus valsts dzīvojošie jaunieši. Katrs jaunietis kandidē atsevišķi un kā sava veida vēlēšanu programmu piedāvā kādu sev svarīgu ideju.

Šī gada temats ir "Jaunietis. Latvija. Eiropas Savienība". Tas saistīts ar maijā gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām, un jaunieši pasākumā rosināti diskutēt par aktuāliem jautājumiem, apzinoties sevi ne tikai kā daļu no Latvijas, bet arī Eiropas Savienības (ES).

Vēlēšanās jaunieši savu ideju aicināti pieteikt par kādu no četrām tēmām:

  • jaunietis ES;
  • jaunietis sabiedrībā;
  • izglītības iespējas;
  • ES nākotne.

9. Jauniešu Saeimā ievēlētie 100 jaunieši, par kuru idejām būs saņemts lielākais balsu skaits, 26. aprīlī pulcēsies Saeimas namā, lai klātienē iepazītu likumdevēja darbu un no parlamenta tribīnes uzrunātu vienaudžus par aktuālām tēmām Latvijas un ES nākotnes veidošanā.

Darbība Jauniešu Saeimā ir pietuvināta reālajam parlamenta darbam – likumu izstrādes procesam komisijās un Saeimas sēdēs. 9. Jauniešu Saeimas deputātiem būs iespēja strādāt četrās nozaru komisijās: Ārlietu, Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu, Izglītības, kultūras un zinātnes un Eiropas lietu komisijā. Plānots, ka pēc darba komisijās, ko vadīs Saeimas nozaru komisiju priekšsēdētāji, notiks Jauniešu Saeimas sēde, un to vadīs Saeimas priekšsēdētāja.

Vairāk par projektu varēs uzzināt arī izstādē "Skola 2019", kas no 1. līdz 3. martam norisināsies Ķīpsalas starptautiskajā izstāžu centrā Rīgā, Ķīpsalas ielā 8. Projekta "Jauniešu Saeima" stendā būs iespējams satikt projekta vēstnešus – bijušos Jauniešu Saeimas Prezidija locekļus.

Source

Calis.lv

Tags

Eiropas Savienība Ināra Mūrniece Jaunietis Saeima
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form