'Es neesmu tava māte' – sieviešu iecienītas frāzes, kuras vīriešus tracina līdz neprātam
Foto: Shutterstock

Ja attiecībās kādas problēmas visai bieži tiek noklusētas, agri vai vēlu tās novedīs pie nopietniem strīdiem vai pat šķiršanos. Tomēr sievietes ne vienmēr pasaka, ko patiesībā domā. Tas sev līdzi nes nesaprašanos un savstarpējus aizvainojumus. Par to, ko patiesībā nozīmē visai nežēlīgās, bet patiesās frāzes, kuras kaut reizi dzīvē, pilnīgi iespējams, ir izteikusi katra sieviete, un kā pareizi savas emocijas izstāstīt vīrietim, šajā rakstā.

Ja skaidrošanās attiecībās ir neizbēgama, portāls "Adme" iesaka aizdomāties, kā tu partnera vietā reaģē uz dzirdētajiem vārdiem. Tad arī komunikācija būs produktīvāka un neļaus pāršaut pār strīpu, lai pēcāk nebūtu jānožēlo.

"Kad tu beidzot kļūsi par vīrieti?"

Cits šī izteiciena variants – "Kad tu pieaugsi?"

Šī frāze skan pietiekami nežēlīgi, tāpēc tā reti tiek pateikta skaļi. Tomēr tās fons ir visai vienkāršs: lai kādas nebūtu mūsdienīgās dzimumu lomas, dziļi sirdī mēs vienmēr attiecībās meklējam drošību un aizsardzību. Bet tā vietā redzi cilvēku, kurš savās problēmās un neveiksmēs vaino priekšniecību vai vecākus, vai arī cenšas aizmirsties datorspēlēs. Un kurš nevar viņu satikt vēlā vakarā pēc darba un uzskata, ka trauku mazgāšana "nav vīriešu lieta".

Tomēr šeit problēma nav tikai tajā, ka vīrietis ir bezatbildīgs un nenopietns. Bet arī faktā, ka sieviete pati atbalsta (iespējams, neapzināti) šādu uzvedību. Kamēr vien mūžīgo zēnu Pīteru Penu pieskatīs mammas lomu tēlojošā Vendija, viņš nepieaugs.

Sievietei ir sevi jāpieradina paplašināt vīrieša atbildības zonu. Lieku reizi palūgt izņemt veļu no veļas mašīnas, paņemt bērnu no bērnudārza ("Mīļais, nekādi nepagūstu"). Jāpārstāj atrisināt vīra problēmas un jāsāk vairāk rūpēties par sevi. Tomēr vienlaikus centies pateikties partnerim par par palīdzību: tas abiem palielinās apmierinātību esošajās attiecībās.

"Man nepatīk tavi radinieki"

Pastāv visai izplatītas domas, – ja tu mīli kādu cilvēku, tad tev jāmīl arī viņa tuvinieki. Tomēr attiecības ar viņiem mēdz būt nebūt ne vienkāršas. Īpaši sarežģīti mēdz gadīties ar mātēm, kuras "palaiž vaļā" savu dēlu, jo līdz kāzām tieši viņa bija vissvarīgākā sieviete viņa dzīvē. Turklāt mātes un bērna saikne ir daudz spēcīgāka, nekā mēs domājam: līdz 63 procentiem sieviešu atsevišķās smadzeņu daļās nēsā savu bērnu DNS (šai parādībai ir nosaukums "mikrohimerizms"). Visos konfliktos mātes ir tendētas vainot vedeklu vai znotu.

Tomēr sievietei ir pilnas tiesības pateikt partnerim: "Es tevi mīlu, taču nevēlos brīvdienas pavadīt ar tavu ģimeni". Taču nevajag atturēt viņu no vēlmes redzēt mammu vai tēti: viņš var pie saviem vecākiem aizbraukt viens vai kopā ar bērniem.

Ja ģimeniski vakari tavam partnerim ir svēta lieta, tad var vienoties, cik bieži tu esi gatava apciemot viņa radiniekus. Centies pret vīramāti attiekties cieņpilni un neizteikt aizvainojumus viņai: tādā gadījumā tu savu partneri iedzīsi sarežģītā stāvoklī, kad nepieciešams izvēlēties starp tevi vai viņa vecākiem. Bet vīriešiem, kā apgalvo psihologi, ir tendence konflikta laikā nostāties mātes pusē.

  • Kā labāk saprast mīļotā vīrieša mammu, uzzini šeit.Source

Cālis.lv

Tags

Attiecības ģimenē Šķiršanās
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form