"Es to uzzināju pavisam nesen, kad no "čekas maisiem" nopūta putekļus" - tā par savas dzīvesbiedres, nu jau nelaiķes Ināras Serdānes vārda atrašanos bijušās LPSR Valsts drošības komitejas (VDK) jeb čekas publiskotajā aģentūras kartotēkā saka Ints Cālītis, viens no savulaik redzamākajiem disidentiem.

Sērijas "Maisi vaļā" ietvaros, turpinot iepriekšējo publikāciju par bijušo politieslodzīto un VDK attiecībām septiņdesmitajos gados, šī publikācija ir par procesiem astoņdesmitajos. Tajā publicējam pilnu Cālīša intervijas video "Delfi TV ar Jāni Domburu" studijā, kurā viņš komentēja to, ka čekas kartotēkā atrodama gan aģenta "Viola" kartīte ar viņa sievas vārdu, gan aģenta "Žanis" kartīte uz paša Cālīša vārda, bet VDK datubāzes "Delta Latvija" datubāzē ir fiksēti gan abu šo aģentu ziņojumi, gan citu aģentu ziņojumi par abiem dzīvesbiedriem un citiem tālaika pretpadomju aktīvistiem. "Delfi" arī izdevās fiksēt vairāku ziņojumos minēto cilvēku liecības par tālaika notikumiem un čekas dokumentos fiksēto.

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt rakstu, iegādājies abonementu. Ja jau esi abonents,
Kāpēc abonēt?

Tags

"Maisi vaļā" DELFI plus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.