Vairāk naudas veselībai, nepilsoņiem balsstiesības pašvaldību vēlēšanās, bagātības nodoklis un citi atskaites punkti Latviju virzīs tuvāk Ziemeļvalstīm, raidījumā "Delfi TV ar Jāni Domburu" apgalvoja partijas "Progresīvie" priekšsēdētājs Roberts Putnis, valdes locekle Antoņina Ņenaševa un biedre Inga Liepa-Meiere.

Partijas pārstāvji atklāja, ka par vienu no "Progresīvo" ģenerālsponsoriem kļuvis interneta portāla "Draugiem.lv" uzturētāja SIA "Draugiem" līdzīpašnieks Agris Tamanis. Tāpat atklājās, ka partijas biedrs un otrs lielākais finansētājs Dmitrijs Fjodorovs, kura ziedojumu kopsumma aizvadīto divu gadu laikā ir 10 001 eiro, ir īpašnieks vai līdzīpašnieks, bijušais valdes loceklis un pašreizējais likvidators divām firmām, kuras, saskaņā ar publisko "Lursoft" un VID datu bāžu informāciju, kopā ir valstij parādā vairāk nekā septiņus tūkstošus eiro. Šobrīd gan parādi apmaksāti.

''Progresīvie'' priekšsēdētājs Putnis ir pirmais politiskā spēka vadītājs Latvijā, kurš oficiāli savā amatpersonas deklarācija norādījis, ka ir laulājies ar vīrieti. Taču, kad partijai jāspriež par viendzimuma pāru tiesībām, tai nav konkrēta uzstādījuma par bērnu adopcijas jautājumu viendzimuma pāriem.

Savukārt, spriežot par saviem karjeras līkločiem, Putnis atklāja, ka ir pateicīgs par gūto pieredzi biznesā, tostarp laiku "Parex bankā". 2017. gada jūlijā Putnis pameta darbu Kultūras ministrijā, atstājot Mediju politikas nodaļas vadītāja amatu. Skaidrojot aiziešanas iemeslus, viņš toreiz rakstīja, ka pie varas esošās partijas bremzējot mediju reformas un esot izrādījušas pretestību arī viņam kā atbildīgajam personiski.

Intervijā "Delfi TV ar Jāni Domburu" viņš norāda, ka 2016. gada izskaņā Ventspils mērs Aivars Lembergs Ministru kabinetam un divām Saeimas komisijām nosūtījis vēstuli uz vairāk nekā 50 lapaspusēm, "paziņojot, ka ierēdnis Putnis personiski ir maldinājis visu Latvijas valdību". Pēc šīs vēstules Putnis vairs nekur neesot publiski uzstājies.

Source info

www.DELFI.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Kalendārs

25. marts
13:00 Tiešraide! Grāmatas “100 izcili Latvijas aktieri” projekta vadītāja, teātra kritiķe
Silvija Radzobe
Skatīt vairāk

Jaunākais