Mēslu izvedējs vai maijpuķīšu smaržas izplatītājs — Matīss par 'Rīgas Satiksmi'
Foto: DELFI

Viens to izsmelt nevar," tā piektajā martā, atkāpjoties no "Rīgas satiksmes" (RS) pagaidu valdes priekšsēdētāja amata, teica Anrijs Matīss. Lai gan dažādi skandāli, kas saistīti ar konkrēto uzņēmumu, bijuši jau gadiem, kopš pērnā gada decembra, kad KNAB veica desmitiem kratīšanu ar uzņēmumu saistītu cilvēku dzīvesvietās un aizturēja vairākas vadībā esošas amatpersonas, šī jautājuma aktualitāte tikai pieaugusi. Ko Nila Ušakova (S) ieceltais pagaidu vadītājs Matīss paveica, bet ko nē? Kas notika RS, kas notiek šobrīd, ko gaidīt nākotnē un cik daudz par to būs jāturpina maksāt nodokļu maksātājiem? Uz šiem un vēl citiem jautājumiem Matīss atbildēja, viesojoties "Delfi TV ar Jāni Domburu" studijā.

RS var radīt tādus apstākļus, ka pilnsabiedrība "Rīgas mikroautobusu satiksme" pati atteiksies no šobrīd pašvaldībai neizdevīgā līguma, Matīss atklāja intervijas gaitā.

Jau iepriekš medijos ziņots, ka RS auditā atklājies — uzņēmumam bija noslēgti vairāki desmiti līgumu ar dažāda veida konsultantiem. Kopumā pērn šie līgumi uzņēmumam izmaksāja 1,1 miljonu eiro. Nu lielākā daļa no tiem ir pārtraukti. Bijušais RS pagaidu valdes priekšsēdētājs atklāja — runājis ar šīm personām nav, viņam vienkārši tika atnestas vienošanās par līgumu laušanu.

Savukārt savu aiziešanu no amata viņš saista ar faktu, ka atteicies darīt "kā saimnieks saka", ar to domājot Rīgas mēru Ušakovu (S).

Tags

Anrijs Matīss Gods kalpot Rīgai Kapu tramvajs KNAB Rīgas dome Rīgas satiksme

Comment Form