Rudens krāšņums purvu ainavās Vēl nesen purvos lielākoties bija sastopami vien dabas pētnieki un rudens ogu vācēji, pārzinot ikkatru taciņu un saudzējot aizsargājamo purva ekosistēmu. Lai šīs brīnišķīgās purvu ainavas padarītu pieejamas ikvienam interesentam, AS "Latvijas valsts meži" aktīvi papildinājuši un turpina papildināt vērtīgos Latvijas purvus ar īpašām laipām drošiem pārgājieniem un sausām kājām.
Rudens krāšņums purvu ainavās
Populārākās putnu vērošanas vietas Latvijā Putni ir visur un vienmēr, tāpēc putnu vērošana iespējama ikvienā vietā, arī pilsētā. Taču Latvijā ir vairākas vietas, kas Latvijas putnu vērotāju vidū izpelnījušās īpašu uzmanību, jo tajās noteiktos gadalaikos sastopams krietni vairāk putnu nekā cituviet. Liela daļa šo vietu atrodas jūras piekrastē, kur pavasara un rudens migrācijā var novērot daudz sauszemes un ūdensputnu. Tāpat ievērības cienīgi ir plašie lauki agrārajā ainavā – tur atpūšas un barojas daudzu sugu caurceļojošie putni. Labas putnošanas vietas ir arī ostu iekšējie ūdeņi, moli un tamlīdzīgas vietas.
Populārākās putnu vērošanas vietas Latvijā
Sēņotāja padomu grozs Latvietis ir sēņotājs. Tā nu tas ir – kā nolīst lietus, tā mežmalas ir ļaužu pilnas, kas bruņojušies nažiem un groziem. Katram ir sava īpašā beku vai gaileņu vieta, bet iesācējiem šķiet, ka prasmīgajiem sēņotājiem noteikti ir pieejama slepena baraviku augšanas vietu karte, jo kā gan tas var būt, ka "viņi" nāk no meža ar pilniem kurvjiem, kamēr manā grozā vien pa kādai nu jau pāraugušai bērzlapei?
Sēņotāja padomu grozs
Uzkāpt skatu tornī! Lai pakāptos augstāk un nonāktu kaut soli tuvāk debesīm, saskatītu tikko rudens krāsās iekrāsotos Latvijas mežus un gleznainos laukus, AS "Latvijas valsts meži" iepazīstina ar izveidotajiem koka skatu torņiem.
Uzkāpt skatu tornī!
Konkursa 'Sakoptākais mežs 2018' dalībnieki Latvijas Meža īpašnieku biedrības (LMĪB) konkurss "Sakoptākais mežs" reizi tiek rīkots šogad jau otro ar mērķi apzināt labas mežsaimniecības prakses piemērus privātajos mežos, kā arī veicināt ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu. Šajos vasaras mēnešos konkursa žūrija devās izbraukumos, lai klātienē vērtētu konkursā pieteiktos meža īpašumus. Noslēdzoties otrai kārtai, žūrija veiks detalizētu izvērtēšanu, savukārt rezultāti tiks paziņoti meža nozares gada balvas "Zelta čiekurs"pasniegšanas ceremonijā decembrī. Iepazīstinām ar šī gada konkursa "Sakoptākais mežs" dalībniekiem un viņu apsaimniekotajiem īpašumiem.
Konkursa 'Sakoptākais mežs 2018' dalībnieki
Būsim aktīvi arī rudenī Rudens sezona nāk ar saviem niķiem un stiķiem dzestra gaisa un lietaina laika veidolā, taču tas nebūt nav iemesls brīvdienas pavadīt zem silta pleda. Rudens lielākā vērtība ir dabas krāšņums, ko tas sniedz. Koka lapu krāsas un kastaņu smarža ir jābauda ar pilnu krūti, un to dzestrumā ieteicams darīt aktīvā veidā. Lūk, pāris ieteikumi rudens aktivitātēm dabā, kas iepriecinās prātu, sasildīs rokas un, galvenokārt, uzlādēs enerģiju ziemas sezonai.
Būsim aktīvi arī rudenī
Meža sulīgās veltes – ogas Gan rudens sākums, gan tā pilnbrieds ir pats dāsnākais laiks mežā – savu ražu dāvā aromātiskās un augstvērtīgās ogas, kuras iesaka izmantot svaigā veidā, taču tās var arī kaltēt un saldēt, gatavojoties saltajiem ziemas mēnešiem. Dodieties mežā un iepazīstiet tajā atrodamos gardumus!
Meža sulīgās veltes – ogas
Kas jauns Tērvetē? Ikviens Latvijas iedzīvotājs ar bērniem zina, kādus brīnumus sevī glabā pasakainais Latvijas valsts mežu dabas parks Tērvetē. Ne velti, jo trešo daļu parka teritorijas aizņem Pasaku pasaule, kur var sastapt tautā iemīļotus pasaku varoņus – Sprīdīti, Anneli, Ķēniņu un visu rūķu saimi. Neskaitot pasaku tēlus, parks piedāvā daudz aizraujošu aktivitāšu, kur piedzīvojumus gūs gan lieli, gan mazi.
Kas jauns Tērvetē?