Foto: Kadrs no video

Neatkarības atjaunošanas dienas priekšvakarā grupa "Jumprava" ar jauna videoklipa "Brīvības plosts" izdošanu sveic svētkos un atgādina, cik nozīmīga mums visiem ir Latvijas brīvība.

Grupas "Jumprava" dziesma "Brīvības plosts" tapusi 2019. gadā, taču tās videoklips - šogad, par godu 4. maija svētkiem.

Dziesmas autors Aigars Grauba saka: "Man šī dziesma palīdzēja tikt pāri sarūgtinājumam, ka mūsu brīvajā Latvijā ne viss notiek tik gludi un skaisti, kā gribētos. Un tomēr neko nelīdz citu vainošana, jo vienīgais ceļš, kā visu vērst uz labu, ir darīt pašam, būt pozitīvajai programmai un cerēt, ka tas iedvesmos arī pārējos."

"Dziesmas vidusdaļā ir iekļauta īru tautas dejas melodija "Toss the Feathers" (izmet spalvu).Tā izpaužas mana mīlestība uz īru mūziku un arī cieņa pret cilvēkiem, kas nenobijās doties plašajā pasaulē - uz Īriju, Angliju un citur, lai nepadotos un tiktu galā ar dzīvi. Ikvienam roka ir jāpieliek, lai mēs ar savu valsti varētu lepoties. Ja mūsu bērni redzēs, ka esam stipri, arī viņiem Latviju neviens nevarēs atņemt," pauž Grauba.

Videoklips tapis, lai ikviens var ieklausīties dziesmas vārdos, atskatīties uz grupas vērienīgo 2019. gada koncertu "Arēnā Rīga", kā arī ieskatīties mēģinājumu procesā šovasar gaidāmajam koncertam "Jumprava XL" Daugavas stadionā.

Biļetes uz 2024. gada vasaras noslēguma koncertu pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!