Foto: Kadrs no video

Grupa "Carnival Youth" laiž klajā jaunu dziesmu "Līdz pat bezgalībai", iezīmējot jaunu posmu grupas mūzikālajā karjerā. Līdz ar dziesmas izdošanu klajā laists arī tās videoklips, ko filmējuši paši grupas dalībnieki, bet galvenajā lomā redzams Emīls Kaupers. Viņš filmēšanai gatavojies četrus mēnešus un klipa uzņemšanas dienā kopā noskrējis teju divus pilnus maratonus.

"Ir beigusies pandēmija, esam absolvējuši augstskolas un tuvojamies ceturtās desmitgades izpētei uz šīs planētas. Ja skatās pasaules kontekstā, tad šis ir tikai mazs krikumiņš, kas papildina lielo kelogsa mūzikas bļodu, bet mums tas ir liels notikums," stāsta grupas dalībnieks Emīls Kaupers. "Jebkurā gadījumā, izbaudiet, mēs centāmies!"

Dziesmas videoklipa režisors ir grupas dalībnieks Edgars Kaupers, to montējis Roberts Vanags, savukārt galvenā varoņa lomā iejuties Emīls Kaupers, kurš gatavojās klipam četrus mēnešus un filmēšanas dienās noskrējis teju divus pilnus maratonus. "Klipa pamatideju ar Emīlu un Robertu izdomājām kopā, bet uzņēmos režisora lomu, jo pieredze rāda, ka sadalītas atbildības ir gluži vai vienīgais veids, kā nonākt līdz rezultātam," stāsta Edgars.

"Tā kā dziesma ir dinamiska, gribējām arī dinamisku attēlu, tāpēc izvēlējāmies visu klipu veidot ap skriešanu un filmēt no braucošas mašīnas. Kārtslēkšana piedod šķietami bezmērķīgai skriešanai mērķi, tikai tas ir jāatrod. Arī dziesmas teksts ir par lēkšanu augšup un pacelšanos pāri ikdienas mazajiem sīkumiem," turpina Edgars Kaupers. "Dziesmas videoklipā vizualizēts mūsdienu pasaules vienmēr steigā esošais cilvēks. Taču tam piederošā augstlēcēja kārts simboliski atgādina par vertikalitāti, kas paceļas pāri ikdienišķumam un rada vietu brīnumam. Un šo vertikalitāti katrs, protams, var interpretēt pa savam," papildina Roberts Vanags.

Videoklipa radošā komanda: Eva Kaupere, Mārtiņš Kivlinieks, Otto Roze, Jānis Upmalis, Ivars Trautmanis, Aleksandrs Vucens un Alfrēds Sebris Baltiņš.

Šī gada 18. oktobrī "Carnival Youth" atgriezīsies kocertzālē "Palladium", lai svinētu sava debijas albuma "No Clouds Allowed" 10 gadu jubileju un ieskandinātu jauno dekādi. Taču šis koncerts nebūs tikai retrospektīvs atskats uz pēdējos 10 gados radīto un piedzīvoto. Koncertā būs iespēja dzirdēt arī pavisam jaunas dziesmas no 2025. gadā gaidāmā albuma.

Savukārt vasarā grupu būs iespējams dzirdēt: 8. jūnijā Holi festivālā, Rīgā; 6. jūlijā Aiviekstes pilsētas svētkos; 13. jūlijā Aknīstes pilsētas svētkos; 13. jūlijā Aizkraukles pilsētas svētkos; 20. jūlijā Zeit, Līgatnē; 26. jūlijā Raiņa sētā, Jūrmalā; 27. jūlijā festivālā "Saldus Saule"; 10. augustā "Fāze Fest"; 23. augustā Pegaza pagalmā, Liepājā.

"Carnival Youth" ir Emīls Kaupers, Edgars Kaupers, Roberts Vanags un Kristiāns Kosītis.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!